Tiger Woods rozhodl o zisku Prezidentského poháru pro USA | iSport.cz
20. listopadu 2011 • 08:35

Tiger Woods rozhodl o zisku Prezidentského poháru pro USA

Autor: ČTK
Tiger Woods
TOP VIDEA
Boj o záchranu vrcholí. Našli jsme 4 hráče, kteří mohou své týmy zachránit
Baník - Jablonec: Trenér Rada končil zápas v emocích a hrozil kameramanovi
VŠECHNA VIDEA ZDE

Golfisté Spojených států amerických počtvrté za sebou vyhráli Prezidentský pohár. Nad mimoevropským "výběrem světa" zvítězili v Melbourne 19:15, rozhodující bod jim zařídil stejně jako před dvěma lety v San Francisku Tiger Woods.Američané před závěrečným kolem vedli 13:9 a takový náskok ještě žádný tým v této soutěži nikdy neztratil. Po dvou nepovedených úvodních dnech se v sobotu dočkal prvního bodu i Woods a nakonec to byla právě bývalá světová jednička, která zajistila Američanům další triumf.

O konečném výsledku dnes rozhodlo dvanáct duelů v individuální hře na jamky. Vítěz 14 turnajů kategorie major Woods poměrně jednoznačně porazil domácího golfistu Aarona Baddeleyho, stoprocentní úspěšnost pak potvrdil Jim Furyk, který se postaral celkem o pět bodů výběru USA. Tři duely v předchozím průběhu utkání vyhrál spolu s Philem Mickelsonem, další s Nickem Watneym.

Celý zápas definitivně rozhodl Woodsův pat na 15. jamce. "Je to příjemné. Ale doufal jsem, že to nebude muset rozhodnout zrovna můj bod," prohlásil Woods.
Prezidentský pohár se hraje od roku 1994. Americký tým až na jediné zaváhání před 13 lety pokaždé vyhrál, v roce 2003 se oba výběry rozešly remízou 17:17.

 

Sport 2020

MS v biatlonu (13. - 23. února 2020, Anterselva)
Program Nominace na MS O Anterselvě

SP v alpském lyžování (26. října 2019 - 22. března 2020)
Program Ester Ledecké Program SP

Olympiáda 2020 (24. července - 9. srpna 2020, Tokio)
Nové sporty Olympijská kolekce Kdy se konají další olympijské hry?

Články odjinud


Články odjinud