Penguins se vrací do Prahy! Ragbyový tým přijede po 19 letech | iSport.cz
9. dubna 2018 • 14:57

Penguins se vrací do Prahy! Ragbyový tým přijede po 19 letech

Autor: nit
TOP VIDEA
ANALÝZA DERBY: Sparta neprohrála jen kvůli Jílkovi. Musí být dál odvážná ANALÝZA DERBY: Sparta neprohrála jen kvůli Jílkovi. Musí být dál odvážná
PĚT MOMENTŮ VÍKENDU: Derby pod taktovkou Slavie a nepovedená příbramská soulož PĚT MOMENTŮ VÍKENDU: Derby pod taktovkou Slavie a nepovedená příbramská soulož
VŠECHNA VIDEA ZDE

Další lahůdka čeká na české ragby. Příští úterý se národní tým střetne se slavným výběrovým klubem Penguins, který se do Česka vrátí poporvé od roku 1999 a přiveze hráče z Anglie, Irska, Itálie, Austrálie a Nového Zélandu.„Penguins jsou často označováni za nejzájezdovější klub světa - dosud hráli s nejrůznějšími soupeři od reprezentačních týmů až po kluby v sedmdesáti dvou zemích světa,“ vysvětluje člen marketingové komise ragbyové unie Martin Charvát.

Česká reprezentace v posledních letech míří vzhůru. Jihoafrický trenér Phil Pretorius tým omladil a mužstvo se opakovaně utkává s kvalitními soupeři z jižní polokoule. Po zápasech s týmy New Zealand Ambassador´s, Barbarians nebo jihoafrickým Supa Barbarians se teď postaví anglickému výběrovému týmu Penguin International RFC.

„Je to slavný výběrový klub. Podobně jako další kluby tohoto typu si zve špičkové hráče z nejrůznějších klubů a zemí na jednotlivé zájezdy a utkání,“ říká Charvát.

Klub Penguins byl založen v roce 1959 v Anglii Tony Masonem a Alanem Wrightem. Za svůj hlavní cíl si vytyčil podporu rozvoje ragby ve světě hrou i tréninkem.

Proto Penguins pravidelně vyrážejí do všech možných koutů světa nejen předvést špičkové ragby, ale i pomoci místním trenérům a týmům s nejmodernějšími tréninkovými metodami. Součástí jejich výjezdů tak bývají společné a ukázkové tréninky s místními hráči i trenéry.

Penguins mají s českým ragby zkušenosti

Penguins už v Česku několikrát hráli. V roce 1997 porazili Spartu 111:10, český národní tým do dvaceti tří let 51:26 a českou reprezentaci 55:28.

V roce 1999 s nimi přijel i jihoafrický ragbista s českými kořeny Joel Stransky, který svým legendárním dropgólem rozhodl v nastaveném čase finále MS mezi Jižní Afrikou a Novým Zélandem v roce 1995. Stransky tehdy využil toho, že se nejednalo o plné mezinárodní utkání a naskočil do něj na české straně. Česko pak Penguins podlehlo jen těsně 27:31.

V pondělí 16. dubna Penguins absolvují společný trénink s českými dětmi na hřištích na Markétě a na Tatře. V úterý 17. dubna pak odehrají na hřišti Tatry Smíchov utkání s českou reprezentací, výkp bude v 17.30.

Mezi jejich hlavními oporami budou Angličan Cameron Mitchell, který si zahrál za výběr anglických hrabství, Ir Ricky Lutton nebo Brook Tremayne, člen širší reprezentace Nového Zélandu.

Témata:  Penguins , sport, ragby, Praha
 

MS v ragby, MS v atletice, Velká pardubická

MS v ragby 2019 (20. 9. - 2. 11. 2019, Japonsko)
Program Speciál k MS

MS v atletice 2019 (27. 9. - 6. 10. 2019, Dauhá)
Program českých atletů Česká nominace

Velká pardubická 2019: 129. ročník slavného dostihu (13. 10. 2019)
Kompletní informace Vítězové a historie ONLINE přenos

Články odjinud


Články odjinud