MS v ragby: Irové porazili obhájce titulu z JAR, Anglie dominovala

0
Dodnes slýchám, že jsem zlomil Labantovi nohu, říká Gabriel. Chovanec ho podržel
Krejčího čas je tady. Zafeiris coby zklamání sezony, potřebuje Zima ochranu?

Irští ragbisté na mistrovství světa potvrdili pozici prvního týmu světového žebříčku a v utkání skupiny B v Paříži porazili 13:8 obhájce titulu z Jihoafrické republiky. Celkově Irové vyhráli 16. zápas za sebou. Anglie ve skupině D porazila Chile vysoko 71:0

Irové za vítězstvím, kterým si prakticky zajistili první místo ve skupině, vykročili ve 33. minutě pětkou Macka Hansena, který dokázal proti Jihoafrické republice skórovat jako první na probíhajícím šampionátu.

Obhájci titulu poté doplatili na špatné kopy, když ve druhém poločase neproměnili tři trestné kopy a jeden po pětce Cheslina Kolbeho. Jihoafričané našli na mistrovství světa přemožitele po osmi vítězných zápasech.

Blízko k premiérovému vítězství na mistrovství světa měli ve skupině C Portugalci, přestože s Gruzií prohrávali už 0:13. Ve druhém poločase se jim podařilo skóre otočit na 18:13, ale v 79. minutě položil Tengiz Zamtaradze druhou gruzínskou pětku.

Následný kop Luka Matkava neproměnil a poslednímu týmu tabulky se naskytla příležitost rozhodnout v poslední minutě, jenž Nuno Sousa Guedes z trestného kopu minul.

Portugalci poprvé položili v zápase mistrovství světa dvě pětky, ale ani na šestý pokus nevyhráli. Při předchozím startu na šampionátu v roce 2007 utrpěli čtyři porážky se skóre 38:209.