12. dubna 2021 • 23:55

Šipkařské Premier League vévodí Mašek s Benischkem. Tři hráči stále bez bodu

Autor: iSport.cz, apr
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
SESTŘIH: Man. City - West Ham 3:1. Domácí slaví čtvrtý titul v řadě, zářil Foden
SESTŘIH: Slovensko - Lotyšsko 2:3sn. Lotyši udrželi naději na čtvrtfinále
VŠECHNA VIDEA ZDE

Po čtrnáctidenní přestávce pokračovala svým třetím kolem šipkařská Tipsport Premier League. Mezi desítkou účastníků zůstávají už jen dva neporažení hráči, konkrétně Alexander Mašek a Roman Benischko. Na první bodový zisk naopak čekají hned tři šipkaři. Jaké bylo 3. kolo? O úvodní zápas večera se postarala dvojice Jan Holec a Vítězslav Sedlák. První leg se nesl ve znamení nervozity, oba hráči se trápili na zavírání a promrhali několik příležitostí leg zavřít. Nakonec se to podařilo Holcovi až dvaatřicátou šipkou a ujal se vedení. Sedlák do dalších legů přeřadil na vyšší rychlostní stupeň a Holce už nepustil takřka k ničemu. V následujících šesti lezích dokázal třikrát zavřít v pátém kole a všech šest legů získal na svou stranu, a připsal si tak druhé vítězství v letošním ročníku.

Ve druhém zápase večera se představili Roman Benischko a Pavel Jirkal. I zde byl první leg z obou stran nervóznější. Šťastnějším byl nakonec Benischko, když trefil double 2. Jirkal ve druhém legu srovnal, když se mu podařilo zavřít čistým středem. Ve třetím legu přišlo první zavření nad 100. Konkrétně Roman Benischko dokázal zakončit 117. Jirkal na sebe s vysokým zavřením nenechal dlouho čekat, v pátém legu zavřel 140 po vzoru bývalého mistra světa Roba Crosse (T18+T18+D16) a sebral Benischkovo podání. Benischko svůj servis ale ihned získal zpátky a kvalitním zavíráním se mu povedlo vybudovat náskok 5:3. Jirkal se nevzdal a soustředěným výkonem srovnal na 5:5. V rozhodujícím legu se Benischkovi podařilo odskočit třetí stoosmdesátkou v zápase, a ačkoli byl Jirkal na dostřel, Benischko si získaný náskok pohlídal a zvítězil i ve svém třetím zápase.

Přímý souboj o čelo tabulky, to byl třetí zápas pondělního dne. Lépe začal Hlaváček, když zavřel první leg. Mašek pak ale zvedl své náhozy a Hlaváčka na skórování začal přehrávat. To pro vývoj zápasu znamenalo, že Mašek na svou stranu připsal následující čtyři legy. Jeden z nich zavřel v pátém, další tři v šestém kole. Příbramský šipkař se pokusil zápas zdramatizovat, šestý leg vyhrál a v legu sedmém měl příležitosti snížit na rozdíl jedné hry. Zavříte se mu ho ovšem nepodařilo, Mašek Hlaváčkových chyb využil a ujal se vedení 5:2. Osmý leg si pak loňský finalista Mašek pohlídal, v pátém kole dokázal zavřít 160 a udržel první místo v průběžné tabulce.

Čtvrtý zápas nabídl souboj nováčka Martina Komory a loňského účastníka Michala Šmejdy. Do duelu lépe vstoupil Komora, Šmejdu ale v začátku nezaskočil a první čtyři legy šly s podáním. V pátém legu se povedlo Šmejdovi sebrat soupeřův servis a mohlo se zdát, že zápas strhne na svou stranu. Bohužel pro něj se tak nestalo a další tři legy si hráči navzájem brali svá podání. Devátý leg si Komora pohlídal, když zavřel v šestém kole. V desátém legu si Šmejda pokusil vynutit rozhodující hru, vybojoval si příležitosti, které ovšem nevyužil. Komora se své šance chytil, zavřel sto a připsal si druhou výhru ve své premiérové sezóně.

Poslední zápas večera obstarali Daniel Barbořák a jediný slovenský účastník Martin Ziman. Papírovým favoritem zápasu byl bezpochyby Barbořák, ale hned v prvním legu ztratil své podání a do vedení se dostal dvaadvacetiletý Slovák. Svůj první leg na svou stranu získal Barbořák ve třetí hře a snížil na 1:2. Ve zbytku zápasu oba hráči minuli několik šipek na zavření; šance měly obě strany. Ziman však soustředěným výkonem držel své podání a tím i důležitý náskok. Ten i přes osmý nepříliš povedený leg neztratil a v legu devátém zavřel v šestém kole proti podání. Zvítězil tak 6:3 a připsal na své konto druhé vítězství.

Výsledky 3. kola Tipsport Premier League Výsledky 3. kola Tipsport Premier LeagueFoto Tipsport Premier League 2021

Průběžná tabulka Tipsport Premier League Průběžná tabulka Tipsport Premier LeagueFoto Tipsport Premier League 2021

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud