18. května 2021 • 06:55

Šipkařská Premier League: Sedlák padl, přesto drží vedení před Hlaváčkem

Autor: apr, iSport.cz
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Liverpool jsem chtěl pro Slavii, ale Sparta má šanci. Fandit budu...
Šéfové Slavie a Sparty ve Sportu. Podívejte se, jak prožívali los Evropské ligy
VŠECHNA VIDEA ZDE

Již 11. kolem pokračovala v pondělí šipkařská Tipsport Premier League 2021. Vedení v soutěži i přes porážku s Danielem Barbořákem udržel Vítězslav Sedlák. Stejně bodů už má ale i druhý Jan Hlaváček. Tabulku nyní se čtyřmi body uzavírají Michal Šmejda a Martin Ziman.Hrací večer číslo 11 zahájili svým soubojem Roman Benischko s Alexanderem Maškem. Do utkání vkročil lépe Mašek, když hned v prvním legu vzal soupeři výhodu podání. Benischko ale poté kontroval pěti legy v řadě, kdy využíval Maškových zaváhání na checkoutech a jemu samotnému se povedlo zavřít 135. Mašek poté sice připsal druhý leg, ale další se mu už získat nepodařilo. Benischko na závěr předvedl své nejvyšší zavření za všechna kola (138), zvítězil 7:2 a vrátil se do hry o TOP 4.

Druhý zápas, to byl souboj prvního se čtvrtým, tedy Vítězslava Sedláka a Daniela Barbořáka. Dalo se čekat kvalitní a napínavé utkání a přesně takové oba aktéři nabídli. Po dramatickém průběhu se klíčovým nakonec ukázal desátý leg, kdy se oba hráči hodně potrápili na zavírání. Barbořák nakonec zavřel double 1 a to jej hodně nakoplo. Vyhrál totiž i leg následující. A když si Sedlák nedokázal vynutit rozhodující hru, uzavřel zápas opět symbolicky na D1 a zvítězil 7:5. Sedlák tak prohrál poprvé od úvodního kola celé ligy.

Neméně dramatický byl třetí zápas večera mezi Michalem Šmejdou a Martinem Zimanem. Pro oba důležitý souboj, jelikož uzavírali tabulku celkového pořadí. V prvních čtyřech lezích ani jeden šipkař neudržel výhodu první šipky a střídavě si brali legy. Kolem poloviny utkání se dařilo více Šmejdovi a získal tři legy v řadě, Ziman se ale ještě vrátil do hry. Přes nepříznivý stav 4-6 se mu povedlo třemi kvalitními legy otočit na konečných 7:6 a v tabulce se na svého soupeře bodově dotáhl.

Závěr večera byl v režii Martina Komory a Jana Hlaváčka. Druhý jmenovaný měl obrovskou šanci využít zaváhání svých dvou největších protivníků v souboji o čelo tabulky, tedy Sedláka a Maška. Průměrově se ani jednomu z hráčů příliš nevedlo a to stejné se dá říct i o zavírání. O něco lepší koncovky měl přece jen Hlaváček a postupně navyšoval svůj náskok. Příbramský hráč nakonec zvítězil nad Komorou 7:3 a srovnal se na devíti bodech se Sedlákem.

Výsledky 11. kola Tipsport Premier League Výsledky 11. kola Tipsport Premier LeagueFoto Tipsport Premier League 2021

Tabulka Tipsport Premier League po 11. kole Tabulka Tipsport Premier League po 11. koleFoto Tipsport Premier League 2021

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud