20. srpna 2017 • 13:06

Pozemní hokejistky schytaly nářez i od Španělek, budou hrát o udržení

0
Nezmarova vize a Kaniovy peníze: nový Liberec. Co Kulenovič a Slavia?
SESTŘIH: Everton - Liverpool 2:0. Překvapení v Merseyside derby, Reds se vzdaluje titul

České pozemní hokejistky utrpěly debakl i ve druhém utkání mistrovství Evropy a čekají je boje o udržení. Výběr trenéra Filipa Neussera, který do elitní divize postoupil po 18 letech, dnes v Amsterodamu prohrál 1:7 se Španělskem.

Osmý tým loňské olympiády v Riu v první čtvrtině dominoval a vyhrál ji jasně 3:0. Pak však Španělky polevily, Češky díky tomu srovnaly hru a ve 44. minutě se zásluhou Hanzalové dočkaly prvního gólu na turnaji. Vzápětí mohla přidat druhý Haklová, ale po sólu netrefila branku. Soupeřky to probralo, opět zabraly a závěrečnou čtvrtinu ovládly 3:0.

České reprezentantky tak vysokou prohrou navázaly na úvodní debakl 0:6 s Belgií. Před posledním zápasem základní skupiny, ve kterém v úterý nastoupí proti trojnásobným olympijským šampionkám a prvnímu týmu světa Nizozemkám, mají jistotu, že je čekají boje o udržení.