Čeští squashoví junioři vybojovali na Czech Open devět medailí!

Autor: spo
0
Nezmarova vize a Kaniovy peníze: nový Liberec. Co Kulenovič a Slavia?
Draft NFL bude honbou na quarterbacky, můžou být hvězdy i propadáky

Sedm finálových účastí a celkem devět medailí. Takový počet získali čeští squashisté na Czech Junior Open. Mezinárodní turnaj Super Série se konal v Praze a celkem se zde představili zástupci z 35 zemí. V obrovské konkurenci získal zlatou medaili Vojtěch Martinovský v kategorii hráčů do 13 let. Stříbrné medaile pak Tereza Široká, Marek Panáček, Tamara Holzbauerová, Riana Alexová, Aneta Sezemská a David Linhart. „Je to potvrzení, že náš juniorský squash patří k nejlepším v Evropě, jsme mezi pěti nejsilnějšími zeměmi kontinentu,“ prohlásil Tomáš Fořter, hlavní organizátor.

Rekordní. Takový byl letošní ročník turnaje Czech Junior Open, který se tradičně uskutečňuje v lednu. Tentokrát se ho totiž zúčastnilo 277 hráčů, a to v deseti kategoriích. „Nejsem si jistý tím, zda se v Praze někdy organizovala akce pro juniory, které se zúčastnili zástupci z 35 zemí. Přípravy byly náročné,“ popisoval Tomáš Fořter z České asociace squashe. „Jsme už zvyklí na to, že například Egypťané nebo Katařani nemohou jíst vepřové maso. Podobných detailů bylo celkem dost.“

Patrně nejnáročnější to měl ve finále Marek Panáček, první nasazený v kategorii do 19 let. V posledním zápase ho čekal Brit Ben Smith, který měřil skoro dva metry. „Hraje se proti němu hodně špatně, měl vše na krok. Jediné, co je na něj platné, jsou přesné údery,“ prohodil Panáček, který ve finále prohrál ve třech setech. „Chtěl jsem hrát co nejrychleji, ale zjistil jsem, že mu to nedělá žádný problém. Naopak. Museli jsme v průběhu duelu měnit strategii.“

Překvapením turnaje byly výkony Terezy Široké, která se dokázala probojovat až do finále kategorie do 19 let. V něm absolvovala vyrovnanou bitvu, v pátém setu prohrála 11:13 na body. „Já jsem moc ráda, že jsem se na tak velkém turnaji dostala do finále. Byl to po všech stránkách těžký zápas, hlavně fyzicky,“ prohlásila Široká, která se chce squashi věnovat co nejdéle. „V budoucnu bych ráda byla součástí top 100 nejlepších.“

Czech Junior Open, turnaj evropského juniorského okruhu ESF kategorie Super série (Praha), juniorky do 19 let, finále: Klara Møller [Dán.] - Tereze Široká (ČR) 3:2 (5, -6, -10, 9, 11). Junioři do 19 let, finále: Ben Smith (Ang.) – Marek Panáček (ČR) 3:0 (4, 4, 7). Juniorky do 17 let, finále: Varvara Esina (Rus.) - Tamara Holzbauerová (ČR) 3:1 (4, - 9, 9, 8). Junioři do 17 let, finále: Alex Smith (Ir.) - Rowan Damming (Niz.) 3:2 (-8, 1, -6, 4, 9). Juniorky do 15 let, finále: Maria Arseniev (Rus.) - Riana Alexova (ČR) 3:1 (8, 4, -7, 2). Junioři do 15 let, finále: Yousef Farag (Egypt) - Dimitriy Scherbakov (Ukr.) 3:0 (6, 1, 6). Juniorky do 13 let, finále: Maja Maziuk (Pol.) - Aneta Sezemská (ČR) 3:0 (6, 10, 7). Junioři do 13 let: Vojtěch Martinovský (ČR)- David Linhard (ČR) 3:1 (5, -8, 7, 7).

Témata:  junioři, squash, Czech Open