Squashista Mekbib dohrál v Portlandu v semifinále. A teď hurá do Kanady | iSport.cz
15. února 2020 • 10:10

Squashista Mekbib dohrál v Portlandu v semifinále. A teď hurá do Kanady

Autor: pk
Vstoupit do diskuse
0
Český squashista Mekbib v akci.
TOP VIDEA
Jágr a Sparta? Dobrý tah z marketingového hlediska, říká expert deníku Sport Pavel Bárta
Karolína Plíšková dovolila Kateřině Siniakové jediný gem
VŠECHNA VIDEA ZDE

Cesta nejlepšího českého squashisty Daniela Mekbiba turnajem v americkém Portlandu skončila v semifinále. Po statečném boji tam podlehl Leonelu Cardenasovi z Mexika v pěti setech. Výkony, kdy porážel soupeře, kteří jsou na tom ve světovém žebříčku lépe, ho ale musely povzbudit. Teď čeká Mekbiba kanadská výzva na turnajích, kde získal už tři tituly. Přidá brzy další?Mekbib odehrál v Portlandu dobré zápasy. Poradil si třeba s Portugalcem Ruiem Soaresem, který je na světovém žebříčku na 72. místě, Mekbib je přitom 83. nejlepším hráčem. Ve čtvrtfinále poslal Čech ze hry Američana Chrise Gordona (82. hráč PSA). Až v pětisetové bitvě o finále pak Mekbib prohrál s Cardenasem.

Pátý set přitom nabídl pořádné drama. Mekbib vedl 2:1, jenže pak jej zabrzdily dvě nevynucené chyby a soupeř se propracoval následně k vedení 7:2. Čech následně jemně korigoval skóre a ale po jeho dalších chybách už na zvrat nedošlo. Sadu prohrál poměrem 6:11.  „Bohužel jsem v rozhodujícím setu udělal příliš mnoho chyb," uznal Mekbib.

"Celkově mám za sebou skvělý turnaj, hodně jsem se o sobě naučil. Teď je čas se připravit na akci v Torontu v příštím týdnu,“ vyhlížel další turnaj Mekbib, jenž se po turnaji posune opět výš světovým žebříčkem.

Šňůru na americkém kontinentu zakončí Mekbib na Chronicle Wealth Guilfoyle PSA 5 Squash Classic 2020 s dotací 6 000 dolarů, v němž je prvním nasazeným hráčem. Začátkem března ho čeká domácí mistrovství v Ostravě ve sportovním centru FAJNE.

Squash, Oregon Open 2020 (Portland, 20 tisíc USD), semifinále:
Leonel Cardenas (3./Mexiko) - Daniel Mekbib 3:2 (8,-7,5,-8,6)

Témata:  squash, Mekbib
Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

Koronavirus ovlivňuje sport. Sledujte ONLINE
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy pokračuje od 23. května. Minimálně do konce května se nerozjede ani Premier League na Britských ostrovech.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud