ME v judu Praha 2020: Co znamená přesun termínu na podzim? | iSport.cz
19. května 2020 • 14:03

Jediný možný podzimní termín. Co znamená přesun ME v judu v Praze

Autor: nit
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
TOP góly 26. kola: Jánošovo dělo nebo Hložkova šibenice
Karviná - Sparta: Dočkalův první gól po návratu na Letnou! Zvyšuje na 3:1
VŠECHNA VIDEA ZDE

Lukáš Krpálek o jeden z největších turnajů své kariéry nepřijde. Mistrovství Evropy v judu v pražské O2 areně se sice už dvakrát muselo odložit, našel se pro něj ale další termín. Šampionát se bude konat od 8. do 10. listopadu.„Klíčové bylo, že Český svaz juda a Evropská unie juda se shodly, že chtějí uspořádat mistrovství Evropy v Praze ještě v letošním roce. To také byla fakticky jediná možnost,“ uvedl předseda Českého svazu juda Jiří Dolejš.

Pandemie koronaviru v jarním období zcela zastavila sportovní život, a tak bylo nezbytné najít nové datum namísto původně plánovaného 1. až 3. května. Záhy se z obdobných důvodů ukázal jako nereálný i náhradní červnový termín.

ME v judu v Praze (8. - 1. 11. 2020)

INSTAGRAM: @czechjudo

FACEBOOK: facebook.com/czechjudo

„Vzhledem k řadě přesunů akcí v termínových listinách Evropské unie juda, Českého svazu juda a O2 arény je daný termín jedinou možnou volbou,“ poznamenal Dolejš k listopadovému termínu, který je pro mistrovství Evropy výjimečný. Historie společných šampionátů mužů a žen, které se v daném formátu konají od roku 1987, podzimní termín nepamatuje.

Pro české závodníky v čele s olympijským šampionem Lukášem Krpálkem je to však skvělá zpráva. O domácí vrcholný turnaj nepřijdou a navíc se nebude šampionát konat v termínové blízkosti olympiády v Tokiu.

„Když jsme letos přišli o olympiádu, chtěl bych mít aspoň jeden vrchol. O to víc bych se mohl připravit na tu Evropu. Teď je to v bojových podmínkách, ale aspoň jeden vrchol v sezoně bych chtěl mít,“ prohlásil Krpálek, když bylo rozhodnuto o přesunutí olympiády o rok.

Lukáš Krpálek nezapře, že je vyučeným truhlářem.
Lukáš Krpálek nezapře, že je vyučeným truhlářem.

Odsunutím turnaje na listopad dochází i ke změně dnů, ve kterých se šampionát uskuteční. Obvyklý prodloužený víkend nahrazuje období od neděle do úterý.

„Tento termín není ideální, jako byl ten květnový, a tak chceme i během všedních dnů přizpůsobit soutěže divákům tak, aby měli možnost zhlédnout finálové bloky v příznivých časech,“ upozornil Dolejš.

Pořadatelé se proto rozhodli posunout časový pořad soutěžních dnů, eliminační fáze začnou každý den hodinu po poledni, finálové bloky pak v 18 hodin.

Beze změny zůstává divácká kapacita šampionátu, na tribuny v sektorech v prvním patře haly se vejde 4 500 diváků. Soutěže se uskuteční na čtyřech žíněnkách.

„Pro stávající držitele vstupenek se nic podstatného nemění, jejich vstupenky automaticky platí pro nový termín šampionátu,“ ujistil Roman Ječmínek, manažer Českého svazu juda pro ME 2020.

Pro zájemce o zhlédnutí soubojů elitních judistů přímo v O2 aréně jsou připraveny cenově zvýhodněné balíčky. Vstupenky na všechny tři dny turnaje lze pořídit za 1170 nebo 1470 korun.

Domácí tým by se měl svému publiku představit v nejsilnějším složení a využít maximální možný počet účastnických míst.

Olympijský vítěz Lukáš Krpálek bude v O2 aréně útočit na svůj čtvrtý titul mistra Evropy, třináctinásobný účastník turnaje Pavel Petřikov zase oznámil svou derniéru na kontinentálních šampionátech. Mistrovství Evropy v judu proběhne v historii samostatné České republiky poprvé, v minulosti hostila šampionát pražská Sportovní hala v roce 1991. 

Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

Koronavirus ovlivňuje sport. Sledujte ONLINE
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy pokračuje od 23. května. Minimálně do konce května se nerozjede ani Premier League na Britských ostrovech.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud