23. února 2021 • 15:33

Do Prahy míří stovky judistů. Krpálek se představí na 90 %, není v TOP formě

Autor: ČTK, vmn
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Pád Sparty očima redaktorů Deníku Sport. Podepíše v Praze Varaďa?
Finále snů v Chance lize. Dokoná Zlín pohádku à la St. Louis a rozhodne faktor Gazda?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Do Prahy se na poslední únorový víkend chystá European Open judistů. A na turnaji by se měl představit i olympijský vítěz Lukáš Krpálek, který minulý týden překvapivě prohrál hned první zápas na Grand Slamu v Tel Avivu. Úřadující mistr světa v kategorii nad 100 kilogramů bere turnaj jako kvalitní přípravu, protože kvůli pokračující pandemii koronaviru nemá obvyklé tréninkové kempy.V UNYP Areně na Podvinném mlýně by se měly prát více než tři stovky judistů z více než třiceti zemí všech kontinentů. Početné bude i domácí zastoupení. "Vypadá to, že bude startovat 22, možná 23 mužů a 6 žen. Ze širší české špičky určitě nenastoupí David Pulkrábek kvůli zdravotním potížím po covidu a Jiří Petr, který je zraněný od mistrovství Evropy," uvedl na on-line tiskové konferenci reprezentační šéftrenér Petr Lacina.

Naopak Krpálek by neměl chybět. "Start na 80 procent, 90 procent proběhne. Bude to pro mě takový tréninkový rozjezd směrem k přípravě na další turnaje," řekl. Nejistota souvisí s naraženou kostrčí, kterou si vedle porážky s Bělorusem Alexandrem Vachovjakem "odvezl" z Tel Avivu. "Od soboty se to o hodně zlepšilo, takže to nebude nic vážného. Věřím, že do neděle to bude v richtigu a na žíněnku nastoupím. Teď půjdu na tréninku do kimona a uvidím víc," konstatoval.

Počítá s tím, že v pátek nastoupí do turnajové "bubliny". Intenzivnější zápasová zátěž je totiž pro něj nezbytná, neboť se kempy konají jen sporadicky. "Pro mě Praha bude důležitá v tom, abych si osahal soupeře, se kterými se budu potkávat na soutěžích. Úplná špička tady sice nebude, i tak na to poprání půjde o velmi kvalitní turnaj. Podmínky pro přípravu nejsou ideální, tak jsme zvolili strategii, že budu víc startovat," uvedl Krpálek. Turnaj European Open v Praze už dvakrát vyhrál a před třemi lety získal bronz.

Kvůli zápasové praxi plánuje za týden vyrazit na další Grand Slam do Taškentu, po kterém by mohli čeští reprezentanti zůstat v Uzbekistánu na soustředění. "Budeme se snažit takhle domluvit. (Mezinárodní federace) IJF sice zakázala kempy po Grand Slamech kvůli obavám z rizika nákazy, ale je možné se připojit k tréninku domácích," řekl Lacina.

Podle šéftrenéra není Krpálek ještě v top formě. "Teď je čas, aby to, co nabušil v posilovně, přetavil ve specifickou přípravu. Potřebuje se prát. Judisticky na tom není optimálně, to teprve má přijít," uvedl Lacina.

Lukáš Krpálek to dokázal! Má první medaili z nejtěžší váhové kategorie, a rovnou zlato z MS!
Lukáš Krpálek to dokázal! Má první medaili z nejtěžší váhové kategorie, a rovnou zlato z MS!

Jako přípravu před turnaji důležitými do olympijské kvalifikace bere European Open David Klammert. Judista kategorie do 90 kilogramů se v posledních měsících potýkal s bolavým ramenem, s nímž v lednu nastoupil i do neúspěšného Masters v Dauhá. "Musím říct, že se to hodně lepší. Soustředění v maďarské Tatě jsem dokázal jet v plném rozsahu. Uvidíme, jak to bude teď v Praze při zápasech," řekl.

V roce 2018 získal před domácím publikem stříbro. "Jdu do toho nejen s cílem se rozeprat. Dlouho jsem si nesáhl na medaili, chtěl bych tedy o ni zabojovat, abych v sobě získal pocit šampiona. Hned by se mi líp odjíždělo do Uzbekistánu, kde budu bojovat na vyšším levelu," svěřil se.

Turnaj se může uskutečnit díky výjimce ministerstva zdravotnictví. Opatření budou obdobná jako na listopadovém ME, tedy izolace všech účastníků a prázdné tribuny.

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud