Pozemní hokejistky Slavie obhájily titul

0
Zábranský? Zbrojovku řídit nebude, fotbal jde mimo něj, Kometa je srdcovka
Zimák: Vrána přiletěl nečekaně. Proč by MS mělo klapnout?

Pozemní hokejistky Slavie Praha obhájily mistrovský titul. Nedostižný náskok 11 bodů v čele extraligové tabulky si svěřenkyně trenéra Tomáše Babického zajistily už tři kola před koncem po víkendovém vítězství 3:1 nad druhou Pragou.

Praga přitom před čtyřmi stovkami diváků na hřišti na Zeleném pruhu lépe začala, ale z převahy v první půli nic nevytěžila. Patersonová minula prázdnou branku slávistek, Haklová pak místo střely zvolila přihrávku, ale míč rovněž skončil vedle tyče.

Několikrát se vyznamenala i brankářka Slavie Vančurová.Důležitý první gól tak vstřelila až po změně stran v 45. minutě slávistka Dukátová. V závěrečné desetiminutovce nejprve Laciná po trestném rohu vyrovnala, ale Capouchová po ukázkové kombinaci vrátila vedení obhájkyním titulu.

O poslední gól a mistrovskou jistotu pro Slavii se pak postarala pohotovou tečí Šípalová.