Martin Hašek
30. května 2018 • 08:46

Theophilos míří do Velké! Kůň Dostihového klubu iSport.cz zvládl kvalifikaci

TOP VIDEA
Legendární Zdeněk Zeman se stal členem Síně slávy deníku Sport Legendární Zdeněk Zeman se stal členem Síně slávy deníku Sport
Petr Ševčík pod lupou: Kdo je hráč, kterého ohlásila Slavia jako posilu? Petr Ševčík pod lupou: Kdo je hráč, kterého ohlásila Slavia jako posilu?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Mít svého koně ve Velké pardubické je sice pro mnohé majitele jen marným sněm, u cesty osmiletého hnědáka Theophila do slavného dostihu ale může být každý. Kůň, kterého si veřejnosti otevřený Dostihový klub iSport.cz pronajímá od trenéra Josefa Váni, skončil o víkendu čtvrtý v první kvalikaci a principál s ním počítá do Velké.U stájí na pardubickém závodišti pálilo sluníčko a trenér Josef Váňa s širokým úsměvem zdravil třicítku členů dostihového klubu. „Tak se vykašleme na Itálii a pojedeme Velkou, ne?“ zahlaholil.

A z hloučku kolem zaznělo: „Jdeme do toho!“

Po sobotní kvalifikaci se zdá se, neobvyklý příběh největšího dostihového syndikátu v zemi nepůjde zahraniční cestou, ale míří přímo do Velké pardubické. Osmiletý hnědák Theophilos, kterého si Dostihový klub iSport.cz už třetím rokem od Váni pronajímá, v sedle s Markem Stromským překvapivě zavedl koně z oranice a na trávu vbíhal s náskokem několika metrů v čele. V cílové rovině se sice propadl na čtvrté místo, svým výkonem si ale řekl o start ve Velké pardubické, ačkoli je kurz slavného dostihu o víc než kilometr delší než kvalifikace.

„Myslím, že s distancí problém nebude, jenom musí žokej udržet nervy na uzdě. On se mu zdál v oračce v takové síle, že nemůže prohrát,“ líčil Váňa.

Theophilos sice v nabité konkurenci nepatřil k favoritům, žokej Stromský si ale hlídal pozici, v klidu spolu prošli kurzem a při náběhu na trávu si dovolili chvilku euforie a vypálili dopředu. Drama sledovala třicítka členů dostihového klubu z lóže na tribuně v cílové rovince a svého koně bouřlivě podporovala.

„Možná doplatil na to, že jsem šel brzo dopředu. Ale on mi v oračce dobře polepšil a věděl jsem, že do cíle nemám moc,“ vysvětloval Stromský. „Měl jsem asi chvíli počkat, ale do října to pan Váňa vyřeší a nachystá ho. Má proto cit, já mu věřím, nechám to na něm. Perfektní kůň, svezl jsem se úplně luxusně. Nevím, jak to bude v říjnu, jestli ho budu mít, tak se těším.“

Dostihový klub iSport.cz je veřejnosti otevřený a v současnosti největší z českých syndikátů. Členů už je kolem stovky, ale zájemci se stále mohou přihlásit na stránkách www.dkfans.cz. V sobotu v Pardubicích budila skupinka klubových členů pozornost zelenobílými šálami se jménem koně, kterého před dostihem společně pozdravili v paddocku.

„Su rád, že kůň dělá radost!“ prohlásil Váňa o koni, který mimo jiné už dvakrát vyhrál Prvomájovou steeplechase v Lysé nad Labem a dvakrát skončil druhý v Poplerově memoriálu v den Velké pardubické.

Překvapivým hrdinou kvalifikace se však stal Talent trenérky Hany Kabelkové, která tak první kvalifikaci ovládla po šesti letech. Tehdy vyhrál Trezor, jenž se úspěchy v kvalifikacích proslavil.

Talent v dramatickém finiši porazil Ange Guradiana, loňský vítěz Velké pardubické No Time To Lose doběhl třetí. Theophilos za ním zaostal o tři a půl délky.

První kvalifikace na Velkou Pardubickou - Velká cena města Pardubic (5800 m, pětiletí a starší koně, dotace 400 000 Kč): 1. Talent (ž. Kousek, tr. Kabelková, stáj DS Kabelkovi), 2. Ange Guardian, 3. No Time To Lose, 4. Theophilos. Čas: 7:44,51. Výrok: boj 1/2 - hlava - 3 1/2.

DOSTIHOVÝ KLUB ISPORT.CZ

Veřejnosti otevřený dostihový klub, který si klade za cíl vlastnit jednoho či více dostihových koní a umožnit tak členům za minimální roční poplatek prožívat pocity majitelů závodních koní. Klub zahájil činnost na podzim 2015 a v současnosti si pronajímá hnědáka Theophila od majitele a trenéra Josefa Váni, u Jockey Clubu je registrována stáj Dostihový klub iSport-Váňa. Přihlásit se můžete na www.dkfans.cz

THEOPHILOS

Osmiletý hnědák běhá v  barvách Dostihového klubu iSport.cz od roku 2016. V první sezoně v Pardubicích vyhrál steeplechase cross country IV. kategorie. Vloni i letos vyhrál Prvomájovou steeplechase v Lysé nad Labem, v sezonách 2016 a 2017 skončil vždy druhý v Poplerově memoriálu.

 

Mistrovství světa ve florbale 2018 v Praze

Program a výsledky Český tým - soupiska Rozpis zápasů Info a hrací systém Haly pro MS Vstupenky Přehled medailistů z MS Akce pro fanoušky

Mistrovství světa ve florbale 2018 se koná ve dnech 1. - 9. prosince v Praze. Letošní šampionát je dvanáctý v historii, čeští florbalisté zatím získali jednu stříbrnou a dvě bronzové medaile. Čeští florbalisté narazí ve skupině A na Německo, Lotyšsko a Švýcarsko, všechny zápasy včetně play off odehrají v O2 areně.

Český program na MS ve florbale:
Německo - ČESKO
(so 1. 12., 18:00) * Lotyšsko - ČESKO (ne 2. 12., 17:00) * ČESKO - Švýcarsko (út 4. 12., 19:30)

Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze