14. října 2012 • 17:50

Legenda Sixteen poslední dostih nedoběhla, teď se o ni perou režiséři

Autor:
TOP VIDEA
AS Řím byl asi zvyklý na jiné podmínky, řekl o výkonu Italů Kovařík AS Řím byl asi zvyklý na jiné podmínky, řekl o výkonu Italů Kovařík
Vrba vyslal vzkaz italským policistům: Děkuji, že jsme v Římě platili pokutu Vrba vyslal vzkaz italským policistům: Děkuji, že jsme v Římě platili pokutu
VŠECHNA VIDEA ZDE

Ani velké srdce už mnoho nezmohlo. Populární bílá klisna Sixteen do cíle své poslední Velké pardubické nedoběhla. Žokej Josef Bartoš ji před závěrečnou fází dostihu zastavil. Fanouškům stesk po ní ulehčí filmaři, kteří o statečné bělce plánují celovečerní ovebyla film.



Josefu Bartošovi se podlomil hlas. Se svou parťačkou Sixteen zažil hodně slávy, včera ale musel unavenou klisnu z dostihu stáhnout předčasně.
„Jsem rád, že jsem mohl jezdit nejlepší klisnu, která tady vůbec byla. Až se mi z toho chce brečet.



Je to fenoménka,“ soukal ze sebe žokej, který se Sixteen v roce 2008 vyhrál Velkou pardubickou. Včera zažil sehraný pár daleko horší chvíle. Žokej už před dostihem cítil, že dvanáctiletá klisna, která zatím ve Velké pardubické nikdy nechyběla mezi třemi, dnes není v pohodě.

„Sixteen už mě trošku brzdila na přehlídce, jako kdyby se jí nechtělo. Už před Taxisem jsem měl takový divný pocit, nebyla tak energická,“ říkal Bartoš.

Sixteen už se měla loučit před rokem, jenže tehdy do posledních metrů proháněla vítězného Tiumena a její majitel, filmový producent Jaroslav Bouček, se rozhodl jí ještě o rok kariéru prodloužit.

Bouček teď nechá klisnu odpočinout na pastvě a rád by jí složil i poctu natočením celovečerního filmu.

Fanoušci bělky Sixteen - legendární klisna se ovšem do cíle svého posledního dostihu nedostala
Fanoušci bělky Sixteen - legendární klisna se ovšem do cíle svého posledního dostihu nedostala

„O Sixteen vzniká půlhodinový dokument a chtěl bych natočit ještě celovečerní film. Režiséři Robert Sedláček a David Vondříček se hádají, kdo by to chtěl udělat,“ směje se Bouček, který už má ve stáji možného nástupce Sixteen. Může se jím stát její pravý bratr jménem Sixty Seven.

„Už vyhrál proutěné překážky. Měl by to být její nástupce. Bohužel není bílý a není to klisna. Já mám bohužel slabost na baby,“ říká Bouček.

Slabost pro Sixteen má ale celý národ. Bílá klisna byla včera znovu jedním z nejsázenějších koní a blízko cíle rozložil její fanklub transparenty. Na jednom z nich bylo napsáno: „Sixteen, naše vítězka navždy“

 

Mistrovství světa ve florbale 2018 v Praze

Program a výsledky Český tým - soupiska Rozpis zápasů Info a hrací systém Haly pro MS Vstupenky Přehled medailistů z MS Akce pro fanoušky

Mistrovství světa ve florbale 2018 proběhlo ve dnech 1. - 9. prosince v Praze. Letošní šampionát byl dvanáctý v historii, triumf nakonec obhájili Finové, Češi ke svým třem historický medailím další nepřidali, když skončili čtvrtí.

České výsledky na MS ve florbale:
O 3. místo: Česko - Švýcarsko 2:4 * Semifinále: Česko - Finsko 2:7 * Čtvrtfinále: Česko - Dánsko 10:1 * Skupina A: Německo - ČESKO 5:10 * Lotyšsko - ČESKO 4:3 * ČESKO - Švýcarsko 6:4

Články odjinud


Články odjinud



Klasická verze
Mobilní verze