14. října 2012 • 17:50

Legenda Sixteen poslední dostih nedoběhla, teď se o ni perou režiséři

Autor:
TOP VIDEA
Dojatý Štěpánek se loučil: Cenil si Agassiho, jen Mourinho chyběl! Dojatý Štěpánek se loučil: Cenil si Agassiho, jen Mourinho chyběl!
Skácelova poslední sezóna! Užívám si atmosféru, v kabině mládnu, říká Skácelova poslední sezóna! Užívám si atmosféru, v kabině mládnu, říká
VŠECHNA VIDEA ZDE

Ani velké srdce už mnoho nezmohlo. Populární bílá klisna Sixteen do cíle své poslední Velké pardubické nedoběhla. Žokej Josef Bartoš ji před závěrečnou fází dostihu zastavil. Fanouškům stesk po ní ulehčí filmaři, kteří o statečné bělce plánují celovečerní ovebyla film.Josefu Bartošovi se podlomil hlas. Se svou parťačkou Sixteen zažil hodně slávy, včera ale musel unavenou klisnu z dostihu stáhnout předčasně.
„Jsem rád, že jsem mohl jezdit nejlepší klisnu, která tady vůbec byla. Až se mi z toho chce brečet.Je to fenoménka,“ soukal ze sebe žokej, který se Sixteen v roce 2008 vyhrál Velkou pardubickou. Včera zažil sehraný pár daleko horší chvíle. Žokej už před dostihem cítil, že dvanáctiletá klisna, která zatím ve Velké pardubické nikdy nechyběla mezi třemi, dnes není v pohodě.

„Sixteen už mě trošku brzdila na přehlídce, jako kdyby se jí nechtělo. Už před Taxisem jsem měl takový divný pocit, nebyla tak energická,“ říkal Bartoš.

Sixteen už se měla loučit před rokem, jenže tehdy do posledních metrů proháněla vítězného Tiumena a její majitel, filmový producent Jaroslav Bouček, se rozhodl jí ještě o rok kariéru prodloužit.

Bouček teď nechá klisnu odpočinout na pastvě a rád by jí složil i poctu natočením celovečerního filmu.

Fanoušci bělky Sixteen - legendární klisna se ovšem do cíle svého posledního dostihu nedostala
Fanoušci bělky Sixteen - legendární klisna se ovšem do cíle svého posledního dostihu nedostala

„O Sixteen vzniká půlhodinový dokument a chtěl bych natočit ještě celovečerní film. Režiséři Robert Sedláček a David Vondříček se hádají, kdo by to chtěl udělat,“ směje se Bouček, který už má ve stáji možného nástupce Sixteen. Může se jím stát její pravý bratr jménem Sixty Seven.

„Už vyhrál proutěné překážky. Měl by to být její nástupce. Bohužel není bílý a není to klisna. Já mám bohužel slabost na baby,“ říká Bouček.

Slabost pro Sixteen má ale celý národ. Bílá klisna byla včera znovu jedním z nejsázenějších koní a blízko cíle rozložil její fanklub transparenty. Na jednom z nich bylo napsáno: „Sixteen, naše vítězka navždy“

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

SESTŘIHY všech zápasů 11. kola Fortuna ligy »

12. kolo Fortuna ligy:

Bohemians 1905 - Plzeň (pá 19.10., 18:00), Olomouc - Zlín (so 20.10., 15:00), Slovácko - Teplice (so 20.10., 17:00), Baník - Karviná (so 20.10., 17:00), Příbram - Jablonec (so 20.10., 17:00), Dukla - Opava (ne 21.10., 15:00), Liberec - Slavia (ne 21.10., 17:00), Sparta - Boleslav (po 22.10., 18:00)

Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze