Žokej Minařík začíná chodit: Dělám pokroky, každý den je pro mě výzva | iSport.cz
Květoslav Šimek
17. září 2020 • 13:00

Žokej Minařík začíná chodit: Dělám pokroky, každý den je pro mě výzva

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Bohemians - Plzeň: Kobra pálí za Viktorii! Ondrášek si hlavičkou poprvé prosadil, 1:0
Bohemians - Plzeň: Kopic nachystal Beauguelovi gólovku, ten jí nepohrdl! 0:4
VŠECHNA VIDEA ZDE

Nejúspěšnější český žokej Filip Minařík (45 let) pracuje na návratu do života. Dva a půl měsíce po těžkém pádu v Mannheimu se na rehabilitační klinice v Kolíně nad Rýnem znovu učí chodit. „V chození dělám pokroky. Pokud budu tímto tempem pokračovat, mohli by mě za několik týdnů pustit domů. To mě hodně motivuje,“ řekl Minařík pro server Jezdci.cz.Filip Minařík, čtyřnásobný německý šampion, se zranil začátkem července v Mannheimu. Po pádu mu lékaři ve specializované nemocnici v Hannoveru dávali několik hodin dohromady těžce polámanou nohu, potom se věnovali zraněním hlavy. V umělém spánku byl Minařík takřka měsíc. Jednotku intenzivní péče už rodák z Radotína opustil a v léčbě pokračuje na rehabilitační klinice v Kolíně nad Rýnem

„Každý den je pro mě výzva,“ komentoval cvičení Minařík. „Mám hodně času na přemýšlení. Některé dny jsou lepší a jiné zase horší.“ Pomáhá mu obrovská podpora rodiny, přátel i fanoušků. Vzkazy i konkrétní finanční pomoc. V internetové sbírce, kterou inicioval Patrick Gibson, se na léčebné výlohy podařilo vybrat přes 100 000 eur.

„Doktoři říkají, že pořád čekám zázraky,“ líčí Minařík pro Jezdci.cz. „Hlavní překážkou je asi moje netrpělivá povaha, jinak je vlastně všechno na dobré cestě. V chození dělám pokroky. Pokud budu tímto tempem pokračovat, mohli by mě za několik týdnů pustit domů. To mě hodně motivuje.“

Kromě manželky Katji a čtyřleté dcery Finji ho na klinice pravidelně navštěvují i dostihové osobnosti. „Všem, kdo mě podpořili a drží palce, z celého srdce děkuji. Moc to pro mě znamená,“ vzkazuje Minařík.

Po těžkém pádu má kromě pochroumané nohy stále problémy s koncentrací. „Schopnost soustředění se zatím zlepšuje jen pomalu, na nějaké velké čtení a sledování událostí to zatím není. Trochu mě trápí i krátkodobá paměť, ale to je prý normální. Věřím, že se to bude postupně zlepšovat, hlavně po propuštění domů,“ dodal Filip Minařík.

Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

Tour de France 2020: Vše o 107. ročníku
Trasa a etapy TdF 2020 Startovní listina a týmy na TdF 2020 Vítězové a historie Tour

US Open 2020
Pavouk Ženy Pavouk Muži Vše o US Open 2020

Zrušené a odložené akce
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy se nakonec ani kompletně nedohrála.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud