UFC 244: Diaz vs. Masvidal, válka gangsterů! Zlí hoši o titul grázla | iSport.cz
Marek Stodůlka
2. listopadu 2019 • 18:20

Válka gangsterů! Zlí hoši UFC jdou do boje o titul největšího grázla

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Škoda v top společnosti! Vstoupil do klubu ligových kanonýrů. Jak to oslavil?
SESTŘIH: Barcelona - Neapol 3:1. Rozhodnuto bylo do poločasu
VŠECHNA VIDEA ZDE

Bitva o titul největšího grázla planety, tak je nazván hlavní zápas turnaje UFC 244. Američané Nate Diaz a Jorge Masvidal totiž nesou označení zlých hochů světového MMA. O držiteli unikátního opasku se rozhodne už v neděli nad ránem českého času v legendární Madison Square Garden v New Yorku. Hlavní kartu vysílá stanice Nova Sport 2 od 03.00.Souboj, který neurčí nového šampiona. Přesto je ve hře opasek. Velterové váze oficiálně vládne Kamaru Usman, i tak ale jeden z dvojice Nate Diaz a Jorge Masvidal zažije korunovaci. Vítěz vzájemného zápasu odejde z oktagonu ověšen pásem pro největšího grázla na světě. Jak vůbec nápad na zvláštní ocenění vznikl?

„Jsem nejzlejší zku***syn ve hře a chtěl bych ten titul obhájit proti Jorgemu Masvidalovi. Jsme poslední dva gangsteři, kteří tu zůstali,“ prohlásil Nate Diaz, když se po třech letech vítězně vrátil do klece nejprestižnější organizace světa.

Kontroverzní Američan už v kariéře házel lahve po Conorovi McGregorovi, zapálil si joint na veřejném tréninku nebo bez omluvy vynechal den s médii. Pověst rebela, který nedbá na pravidla a formality, mladšího z bratrů Diazových věrně provází. Většina fanoušků proto s odvážným výrokem souhlasila.

Nápad se zalíbil i Masvidalovi, takže výzvu bez váhání přijal. Horkokrevný bijec totiž boj nikdy neodmítne, a to nejen v oktagonu. V minulosti se pral třeba v zákulisí haly nebo na ulici. Po vyhraném souboji s Darrenem Tillem se před šatnami pustil do šarvátky se zápasníkem Leonem Edwardsem. Tvrdé bitky ale vyhledával už jako mladík před startem profesionální kariéry v UFC, účastnil se organizovaných venkovních rvaček.

Jorge Masvidal (vlevo) a Nate Diaz se měli utkat 2. listopadu při UFC 244, zápas je ale kvůli nalezenému dopingu Diaze v ohrožení
Jorge Masvidal (vlevo) a Nate Diaz se měli utkat 2. listopadu při UFC 244, zápas je ale kvůli nalezenému dopingu Diaze v ohrožení

„Když vám chce protivník ublížit a vy to víte, je to nejlepší motivace,“ tvrdí sebevědomě v oficiálním promo videu držitel nejrychlejšího knokautu v historii slavné asociace. Masvidal ukončil v posledním zápase Bena Askrena naskočeným kolenem už po pěti sekundách, čímž si zajistil značný příval fanoušků.

Proti sobě tak stojí dva zajímaví chlápci s obrovskou základnou příznivců. Takový zápas nemohl prezident věhlasné organizace Dana White odmítnout, naopak se do jeho promování pustil s ohromnou vervou. Unikátní opasek, který mnozí lidé považovali ze začátku za vtip, skutečně bude. Vítězi jej připne filmová hvězda a bývalý profesionální wrestler Dwayne „The Rock“ Johnson.

Hlavní zápas nabitého turnaje očividně táhne, i když v něm nejde o skutečný titul. Fanoušci se však nedokážou shodnout, kdo je favoritem.

První Uzbek v UFC Machmud Muradov má ale jasno. „Myslím si, že vyhraje Masvidal, protože je poslední dobou více vyzápasený. Diaz měl dlouhou pauzu, za tři roky bojoval jenom jednou,“ tvrdí oblíbenec české zápasnické scény. „Navíc si myslím, že to chce víc. Vypnout Diaze bude těžké, je to blázen, ale byl jsem na jeho posledním zápase a moc toho nepředvedl,“ vysvětluje.

O hlavní předzápas galavečera se postarají Američan Kelvin Gastelum s Angličanem Darrenem Tillem, jehož skalp posunul právě Masvidala mezi špičku velterové divize. Složení karty napovídá, že půjde o opravdu skvělou podívanou.

Například mladý brazilský blázen Johny Walker, o němž se mluví jako o možném katovi dominantního Jona Jonese, se nedostal ani mezi hlavní vysílané souboje. Jeho střet s dalším z početné ekipy Američanů Coreyem Andersonem bude ukončovat předzápasy.

Vstoupit do diskuse
0
Aktuální události
Články odjinud


Články odjinud