Obr XFN vrávorá: odchody naštvaných bojovníků, vnitřní konflikty a dluhy | iSport.cz
14. března 2019 • 04:45

Obr XFN vrávorá: odchody naštvaných bojovníků, vnitřní konflikty a dluhy

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Hancko je neformální lídr. Kolem něj se vytvořila parta, chválí stopera Kotal
PRVNÍ DOJMY: Dva hlavní důvody, proč se Sparta zvedla a vyhrála pohár
VŠECHNA VIDEA ZDE

Překonávala rekordy, teď je její osud nejasný. Tak by se dal popsat vývoj jedné z předních tuzemských MMA organizací XFN. Právě tato značka jako první uspořádala v prosinci roku 2017 galavečer v O2 areně, o rok později největší českou halu dokonce vyprodala velkolepou akcí s podtitulem Marpo vs. Rytmus. V současnosti se však XFN nachází ve značných problémech. Hledání odpovědi na otázku, proč k tomu došlo, není snadné. Opustí organizaci i Petr Ondruš s Patrikem Kinclem? Jaké dluhy promotér Kareš ještě přiznává? A co na vzniklou situaci říká šéf konkurenčního OKTAGON MMA Ondřej Novotný?Odchody hvězd, vnitřní konflikty, dluhy… Takové problémy v současnosti řeší jedna z hlavních tuzemských MMA organizací XFN. Prvním a výrazným ukazatelem, že se tato značka dostala do nelehké situace, byl přestup hlavní hvězdy Karlose Vémoly do konkurenční stáje OKTAGON MMA.

„Prý jsem odešel, protože jsem se dostal do finančních problémů… Bodejť bych se do nich nedostal, když mě XFN neplatilo,“ říká český Terminátor v exkluzivním rozhovoru v pořadu Fight! Promotér XFN Petr Kareš ale tvrdí, že Vémola změnil dres neoprávněně. „Po právním posouzení jsme přišli na to, že Vémola poruší smlouvu ve chvíli, kdy bude zápasit v sobotu na Oktagonu,“ prozrazuje Kareš. „V tu chvíli budeme nuceni aktivovat smluvní pokutu, která je deset milionů korun.“

Nejslavnějšího českého bijce totiž čeká souboj na akci Oktagon 11 v Ostravě. Obavy z postihu nicméně nemá. „Petr Kareš mě nemá čím zastavit. A to jenom proto, že neplní to, co mně a divákům sliboval.“

Po Vémolově odchodu se však začaly odhalovat další problémy. V kuloárech se rozšířily informace, že XFN dluží na více stranách. Dalším, kdo z důvodů neplacení ze slavné organizace odešel, je i úspěšný bojovník muší váhy David Dvořák. „Bohužel mi dluží značnou část peněz ze zápasů a provizí, o které jsem je mnohokrát prosil,“ komentuje situaci Dvořák.

Interní spory

Ke krizi XFN přispívají i interní rozpory. To potvrzuje i zápasník Petr Ondruš, který byl před nedávnem dokonce označen za nového promotéra této organizace. To bylo ale předčasné.

„Chtěl jsem být tím, kdo se pokusí tuto značku zachránit, protože se ukázalo, že Karešovo nakládání s finančními prostředky nebylo asi úplně ideální,“ prozrazuje Ondruš. „Největší chyba byla, že nad promotérem nefungovala žádná kontrola. Byla to taková one man show. On dělal úplně všechno.

Přečtěte si pokračování článku s předplatným Premium
Získejte neomezený přístup již od 1 Kč měsíčně

Chci předplatné Premium
Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud