RCC 7: Kozma - Muchamedšin. Český šampion padl po dvou letech! | iSport.cz
Marek Stodůlka
14. prosince 2019 • 15:30

Pád po dvou letech! Kozma to v Rusku nezvládl, domácí bijec ho uškrtil

TOP VIDEA
Pět Jágrových dekád: Jak se legenda měnila od 80. let až dodnes? Pět Jágrových dekád: Jak se legenda měnila od 80. let až dodnes?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Česká výprava neuspěla. Držitel titulu veltrové váhy tuzemské organizace Oktagon MMA se svým týmem letěl do Ruska, aby reprezentoval na turnaji RCC 7. David Kozma však sobotní souboj nezvládl, po dvou vyrovnaných kolech mu domácí zápasník Roman Muchamedšin v tom posledním nasadil škrcení a český šampion byl nucen vzdát. Po sedmi vítězstvích tak musel skousnout porážku.Petr Kníže, pak dva roky nikdo, a teď Roman Muchamedšin. To jsou poslední přemožitelé Davida Kozmy. Přestože Čech nastupoval do souboje s ruským válečníkem jako favorit, prohrál.

Nepohlídal si totiž největší zbraň soupeře, Muchamedšin vyhrál v kariéře poosmé a všechny rivaly ukončil škrcením nebo pákou.

David "Růžový panter" Kozma - jeden z nejúspěšnějších českých MMA zápasníků
David "Růžový panter" Kozma - jeden z nejúspěšnějších českých MMA zápasníků

„Nestůj před ním, vůbec neboxuješ. Zadní capák, přední capák s loktem,“ radil po prvním kole svému svěřenci trenér Marek Lončák. V postoji měl ale navrch Rus, a tak se Kozma snažil zaměřit na hru, která mu vyhovuje více, a soupeře strhávat k zemi.

Deset minut se mu to relativně dařilo, i když Muchamedšin několikrát vstal, nakonec se však českému válečníkovi stala tato taktika osudnou. Po nepovedeném pokusu o strh, kdy jej protivník přetočil a dostal se mu do zad, jej donutil odklepat.

Kozmovi tak druhý výlet do organizace RCC na rozdíl od toho prvního nevyšel, při debutu v této asociaci porazil v květnu letošního roku na body Alexeje Šurkjeviče.

Kníže ovládl souboj generací, pak chválil soupeře. Má velký potenciál, hlásí

 

 
Články odjinud


Články odjinud