Marián Šustr
24. února 2024 • 14:30

Oktagon, nebo KSW: Kdo vládne MMA v Evropě? Bojovníci popisují rozdíly

Vstoupit do diskuse
0
Video se připravuje ...
TOP VIDEA
Extraliga na Lapači? Chybí jen... Nejsilnější od sestupu, říká Tesařík. Co noví partneři?
Dokonalý obrat z 0:3 na 4:3. Hertl rozhodl o výhře Vegas proti Coloradu
VŠECHNA VIDEA ZDE

Pomyslná Liga mistrů evropského MMA? Prvenství si dlouho držela polská organizace KSW, ale s expanzí do Německa a úspěšným projektem Tipsport Gamechanger se na vrchol probíjí Oktagon. Poláci odpovídají velkým nákupem nových bojovníků a rozšířením působnosti na český trh. „Mezi KSW a Oktagonem zatím vnímám zdravou konkurenci. Domácímu MMA prospěje,“ myslí si David Kozma. „Na evropském trhu je stále trochu výše postaveno KSW. Pokud ale bude (Oktagon) pokračovat v nabírání tak kvalitních bojovníků jako doposud, může se stát jedničkou kontinentu,“ komentuje slovenská legenda Ivan Buchinger.Evropští giganti se předhánějí v dobývání kontinentu. Když se ze scény stáhla ruská organizace ACA, soutěži dominuje československý Oktagon a polské KSW. Zatímco se náš severní soused probíjí přes hranice a vstupuje na tuzemský trh, Ondřej Novotný a Pavol Neruda pokračují v expanzi na Ostrovy. Divize obou celků se rozhýbali po četných přestupech hvězd. Hrozí i odchod Patrika Kincla.

KSW v poslední době podepsala výrazná jména, která předtím zářila v kleci Oktagonu. Vedle Viktora Pešty, Michala Martínka změnili domov i Matúš Juráček a Leo Brichta. Sportovní ředitel polské organizace navíc potvrdil, že plánuje získat i českou jedničku Patrika Kincla, jemuž brzy končí smlouva. „Nejsem si jistý, jestli dokážeme přeplatit podmínky, které Patrik dostane od Oktagonu. Osobně budu opravdu rád, pokud se k nám vrátí. Současně si uvědomuji, že je pro Oktagon hodně důležitý,“ komentuje Wojslaw Rysiewski.

Přestože je KSW výrazným hybatelem evropského MMA už dvacet let, jen zřídkakdy vyrazilo za polské hranice. To se nyní s expanzí do Čech mění. „Mezi KSW a Oktagonem zatím vnímám zdravou konkurenci,“ komentuje David Kozma, přední český bijec. „Jen aby z toho nebyl další boj jako s XFN. Tehdy to byla špinavá hra. Docházelo k přetahování podepsaných zápasníků, což škodilo české

Pokračujte ve čtení vytvořením bezplatného účtu nebo přihlášením

Pokračovat
Vstoupit do diskuse
0
Aktuální události
Články odjinud


Články odjinud