Dakar z Jižní Ameriky do Saúdské Arábie? Změna by mi nevadila, říká Macík | iSport.cz
12. března 2019 • 16:03

Dakar z Jižní Ameriky do Saúdské Arábie? Změna by mi nevadila, říká Macík

Autor: ČTK, iSport.cz
TOP VIDEA
Trpišovský: Bylo hodně změn, se Stanciem šel výkon hodně nahoru Trpišovský: Bylo hodně změn, se Stanciem šel výkon hodně nahoru
Rozhodčí Jiří Houdek po utkání Olomouce s Českými Budějovicemi Rozhodčí Jiří Houdek po utkání Olomouce s Českými Budějovicemi
VŠECHNA VIDEA ZDE

Legendární Rallye Dakar by se v příštích letech měla konat na Blízkém východě. Podle trojnásobného vítěze kategorie automobilů Katařana Násira Al-Attíji již dokonce organizátor soutěže, francouzská společnost A.S.O., podepsal pětiletou smlouvu s vládou Saúdské Arábie. Informoval o tom web motosvet.cz, oficiálně však dohodu žádná ze stran nepotvrdila.„Mně osobně je jedno, kde se to pojede. Mám rád Dakar obecně, a jestli se pojede v Jižní Americe, v Africe nebo v Saúdské Arábii vážně neřeším. Změna by mi nevadila, protože v Jižní Americe už to všichni známe. Nicméně poslední dva ročníky byly vynikající," řekl pro iSport.cz řidič kamionu Martin Macík.

Slavná soutěž se v uplynulých jedenácti letech konala v Jižní Americe, kam se přesunula v roce 2009 z Afriky, v poslední době ale měli pořadatelé problémy s tvorbou tratě. Letos se jelo jen v Peru, zástupci okolních zemí již nechtěli platit poplatky organizátorům. Saúdská Arábie je údajně připravena uhradit 16 milionů dolarů ročně.

I proto se o možnosti, že bude lokalita rallye opět změněna, spekuluje již řadu měsíců. "Dakar je dneska už jen byznys a v Saúdské Arábii ty peníze jsou. Pokud se podaří udělat dobrou trať, tak si lidé ani nevšimnou, že se rallye přestěhovala. Dodneška si spousta z nich myslí, že se Dakar pořád jezdí v Africe," uvedl šéf týmu Buggyra Jan Kalivoda pro server Aktuálně.cz.

Letka motocyklistů v akci
Letka motocyklistů v akci

 
Články odjinud


Články odjinud