Dakar z Jižní Ameriky do Saúdské Arábie? Změna by mi nevadila, říká Macík | iSport.cz
12. března 2019 • 16:03

Dakar z Jižní Ameriky do Saúdské Arábie? Změna by mi nevadila, říká Macík

TOP VIDEA
LIGA NARUBY: běsnící Hübschman a Daníček jako Nedvěd s Collinou LIGA NARUBY: běsnící Hübschman a Daníček jako Nedvěd s Collinou
Ščasný po dalším výbuchu končí ve Spartě! Kdo by ho mohl nahradit? Ščasný po dalším výbuchu končí ve Spartě! Kdo by ho mohl nahradit?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Legendární Rallye Dakar by se v příštích letech měla konat na Blízkém východě. Podle trojnásobného vítěze kategorie automobilů Katařana Násira Al-Attíji již dokonce organizátor soutěže, francouzská společnost A.S.O., podepsal pětiletou smlouvu s vládou Saúdské Arábie. Informoval o tom web motosvet.cz, oficiálně však dohodu žádná ze stran nepotvrdila.„Mně osobně je jedno, kde se to pojede. Mám rád Dakar obecně, a jestli se pojede v Jižní Americe, v Africe nebo v Saúdské Arábii vážně neřeším. Změna by mi nevadila, protože v Jižní Americe už to všichni známe. Nicméně poslední dva ročníky byly vynikající," řekl pro iSport.cz řidič kamionu Martin Macík.

Slavná soutěž se v uplynulých jedenácti letech konala v Jižní Americe, kam se přesunula v roce 2009 z Afriky, v poslední době ale měli pořadatelé problémy s tvorbou tratě. Letos se jelo jen v Peru, zástupci okolních zemí již nechtěli platit poplatky organizátorům. Saúdská Arábie je údajně připravena uhradit 16 milionů dolarů ročně.

I proto se o možnosti, že bude lokalita rallye opět změněna, spekuluje již řadu měsíců. "Dakar je dneska už jen byznys a v Saúdské Arábii ty peníze jsou. Pokud se podaří udělat dobrou trať, tak si lidé ani nevšimnou, že se rallye přestěhovala. Dodneška si spousta z nich myslí, že se Dakar pořád jezdí v Africe," uvedl šéf týmu Buggyra Jan Kalivoda pro server Aktuálně.cz.

Letka motocyklistů v akci
Letka motocyklistů v akci

 

MS v hokeji 2019 - Slovensko, Bratislava a Košice

Program Český tým Rozpis Vstupenky Tabulka Stadiony Maskot

Mistrovství světa v hokeji se koná na Slovensku v Bratislavě a Košicích od 10. do 26. května 2019. Češi narazí ve skupině B postupně na Švédsko, Norsko, Rusko, Lotyšsko, Itálii, Rakousko a Švýcarsko.

Hokejová extraliga 2018/2019Play off * Baráž o extraligu * VIDEO a SESTŘIHY

Fotbalová FORTUNA:LIGA 2018/2019Program * Hrací model * VIDEO * Program nadstavby

Články odjinud


Články odjinud