Ferrari po Kanadě nebude protestovat, ale dál shromažďuje nové důkazy | iSport.cz
14. června 2019 • 07:09

Ferrari po Kanadě nebude protestovat, ale dál shromažďuje nové důkazy

Autor: ČTK
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Liga mění pravidla: Stačí odehrát polovina duelů, častější testy, sporné stopky za ŽK
Britský novinář: Fotbal je dnes v Liverpoolu vysvobozením. Co přestupová politika?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Vedení stáje formule 1 Ferrari se rozhodlo neprotestovat proti kontroverzní pětisekundové penalizaci, která stála německého pilota Sebastiana Vettela vítězství v nedělní Velké ceně Kanady. Ve čtvrtek večer vypršela lhůta pro podání protestu a mluvčí italského týmu oznámila, že Ferrari tuto možnost nevyužije. Úplně se ale šance na přehodnocení výsledku montrealského závodu stáj nevzdala.Prostřednictvím nových důkazů chce Ferrari ještě přimět traťové komisaře, aby situaci vyhodnotili znovu. Umožňuje to specifický článek v pravidlech, podle něhož je třeba předložit případné nové důkazní materiály ve lhůtě dvou týdnů od zveřejnění výsledků.

Vettel dostal pětisekundovou penalizaci za incident ve 48. kole, kdy byl na prvním místě pod tlakem dotírajícího Brita Lewise Hamiltona. Německý pilot udělal ve třetí zatáčce chybu, vyjel na trávu, a když se vracel na trať, zablokoval soupeřovi cestu. Za "nebezpečný způsob" návratu na trať udělili komisaři Vettelovi penalizaci, která ho navzdory prvnímu místu v cíli odsoudila k celkové druhé pozici.

Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

Hokej
Generali Česká Cup Play off NHL

Motorismus
Velká cena Brna 2020 Valašská Rally 2020

Zrušené a odložené akce
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy se nakonec ani kompletně nedohrála.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Aktuální události
Články odjinud


Články odjinud