Pocta pro Laudu. První zatáčka na okruhu ve Spielbergu nese jeho jméno | iSport.cz
30. června 2019 • 11:04

Pocta pro Laudu. První zatáčka na okruhu ve Spielbergu nese jeho jméno

Autor: ČTK
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
SÁZKAŘSKÉ TIPY: Kdo urve čtvrté místo? Zaútočí Kozák v Edenu na korunu střelců?
Hancko? Tolik se mi nelíbí, řekl Chovanec. O stoperovi mám jinou představu
VŠECHNA VIDEA ZDE

První zatáčka po startu na rakouském okruhu pro závody formule 1 ve Spielbergu nese ode dneška jméno Nikiho Laudy. Po legendárním jezdci, který 20. května zemřel v 70 letech, byla dnes několik hodin před Velkou cenou slavnostně pojmenována část Red Bull Ringu v přítomnosti vdovy Birgit či syna Lukase.Na okruhu už v minulosti Laudovo jméno nesla sedmá zatáčka. Od návratu závodu do kalendáře v roce 2014 ji ale podobně jako některé další prodávali pořadatelé sponzorům a Lauda tehdy neskrýval zklamání. Jméno osobnosti si trvale udržela jen zatáčka Jochena Rindta na počest německo-rakouského pilota, který v roce 1970 zahynul v 28 letech při tréninku na Velkou cenu Itálie v Monze a posléze se stal in memoriam světovým šampionem.

Trojnásobný mistr světa Lauda právě při rakouské Grand Prix v roce 1971 debutoval a v roce 1984 ji jako dosud jediný domácí jezdec vyhrál. Na konci sezony se pak tehdy stal potřetí mistrem světa.

Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy pokračuje od 23. května. Na začátku června se rozjela na Britských ostrovech i Premier League.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud