Po roce je zpět. Šachovnicová vlajka bude znovu ukončovat závody formule 1

I závěrečný závod sezony ovládl Lewis Hamilton
Start závodu v Abú Zabí byl velkolepý
Takhle to v Abú Zabí vypadalo na stupních vítězů
Lewis Hamilton na závěr ještě potěšil fanoušky
I závěrečný závod sezony ovládl Lewis Hamilton
Celá stáj Mercedesu slaví další úspěšnou sezonu
Lewis Hamilton se raduje z triumfu v závěrečném závodě sezony
11
Fotogalerie
ČTK
Formule 1
Začít diskusi (0)

Po roční pauze bude znovu Velké ceny formule 1 ukončovat šachovnicová vlajka. Tradiční symbol motoristických závodů byl letos v královské třídě pouze doplňkem, od příští sezony se ale opět vrátí jako oficiální způsob zakončení závodu. Na dnešním jednání v Paříži o tom rozhodla Světová rada motorsportu Mezinárodní automobilové federace (FIA).

Po přehmatech z minulosti letos zavedla formule 1 digitální šachovnicovou cílovou čáru a vlajka se vyžívala jen symbolicky z úcty k tradici. Nový systém se ale neukázal o nic spolehlivější - během říjnové Velké ceny Japonska se cílové světlo rozsvítilo předčasně a závod tak byl oficiálně ukončen o kolo dřív.

Zmatky občas působila šachovnicová vlajka v rukou celebrit. V Brazílii v roce 2006 odmával závod příliš pozdě legendární fotbalista Pelé a nestihl domácího vítěze Felipe Massu, loni v Kanadě zase dostala chybný pokyn modelka Winnie Harlowovová a ukončila závod o kolo dříve.

Začít diskuzi