Smutné loučení s formulí. Grosjean udělal nejtěžší rozhodnutí v životě | iSport.cz
6. prosince 2020 • 13:14

Smutné loučení s formulí. Grosjean udělal nejtěžší rozhodnutí v životě

Autor: ČTK, iSport.cz
Vstoupit do diskuse
1
TOP VIDEA
Sparta - Mladá Boleslav: Pavelka přichystal pozici Karlssonovi. Švéd prostřelil Diviše, 1:0
Guľa: Ceníme si týmového vítězství, gól jsme tam dotlačili
VŠECHNA VIDEA ZDE

Romain Grosjean podle očekávání nepojede závěrečnou Grand Prix v Abú Zabí, která měla být jeho poslední ve formuli 1. Čtyřiatřicetiletý pilot oznámil, že letí z Bahrajnu domů do Švýcarska, kde bude léčit popálené ruce z hrozivé nehody před týdnem v Sáchiru.„Je hodně smutné, že nebudu moci absolvovat svůj poslední závod v Abú Zabí, ale bylo by to příliš velké riziko pro mé zotavení, zdraví i bezpečnost. Nečekal jsem, že takto ukončím kariéru ve formuli 1. Bylo to jedno z nejtěžších rozhodnutí v životě, ale zároveň nejrozumnější,“ uvedl pilot stáje Haas.

Před týdnem při Velké ceně Bahrajnu jako zázrakem unikl po půlminutě z hořící formule, která vzplála po nárazu do bariéry. Tři dny strávil v nemocnici. Od propuštění je každý den na závodní trati v Sáchiru a v sobotu se opět posadil během návštěvy týmu do kokpitu. V neděli oznámil, že rozlučku v Abú Zabí nestihne. I ve finále sezony ho zastoupí Brazilec Pietro Fittipaldi.

Romain Grosjean na okruhu v Sáchiru, kam se vrátil po hrozivé nehodě
Romain Grosjean na okruhu v Sáchiru, kam se vrátil po hrozivé nehodě

„Nemám své obvyklé závodní rukavice, ale sedět tady znovu je vážně skvělý pocit. Jsem šťastný,“ napsal Grosjean k fotografii na svém instagramu. V seriálu mistrovství světa F1 jezdil za stáj Haas od jejího vzniku všechny čtyři roky a v jejích barvách absolvoval 96 závodů. Celkem odjel 179 Grand Prix.

Rád by se v lednu rozloučil s F1 alespoň formou testů. „Zavolám každému týmu a uvidím, jestli mi někdo začátkem roku nabídne soukromý test,“ řekl. Mistrovský Mercedes už se nechal slyšet, že by byl ochoten mu přání splnit.

„Pokud nám to bude dovoleno a nikdo jiný ze stájí, za které závodil, by mu takovou příležitost neposkytl, uděláme to,“ reagoval ředitel Toto Wolff. Před angažmá u Haasu Grosjean závodil za Lotus, nynější Renault.

Vstoupit do diskuse
1
Aktuální události
Články odjinud


Články odjinud