Kornfeil splnil cíl! V Brně dosáhl na body, skončil na osmém místě

0
Speciál ŽIVĚ s fanoušky: Žluté ohrožení? Priske teď už nikoho šetřit nebude
Roboti místo trávníkářů? V bundeslize už tréninková hřiště sečou i automaticky

Motocyklista Jakub Kornfeil obsadil ve Velké ceně České republiky v Brně osmé místo ve třídě Moto3 a jako jediný z domácích jezdců dosáhl na bodované umístění. Po dramatickém souboji v závěrečném kole zvítězil vedoucí závodník průběžné klasifikace Španěl Luis Salom, který přitom startoval se zlomenou nohou. Loňský vítěz brněnského závodu Němec Jonas Folger skončil třetí.

Kornfeilovi nevyšel podle představ start a propadl se až na 15. místo. Poměrně rychle se ale dostal do nejlepší desítky a v závěru si umístění ještě vylepšil.

Nejúspěšnější český účastník GP byl nakonec se svým výsledkem spokojený, litoval ale, že se mu nepodařilo posunout se na startu dopředu.

"Start byl průměrný, do první zatáčky jsem se dostal asi jako desátý a ještě tam byla tlačenice. Snažil jsem se ale zachovat chladnou hlavu, nebláznit v prvním kole a pak jít postupně dopředu. Počkal jsme si, protože jsem věděl, kde mám navrch," řekl Kornfeil.

Vadilo mu ale, že s ním soupeři ve druhé skupině bojovali a nesnažili se dojet čelo závodu.

"Chtěl jsem jít dopředu, ale Oliveira mi to tam strčil a měl pořád chuť bojovat. U Mahindry to asi tak funguje, protože Vazquéz je to samé. Nejsou tak chytří, aby pochopili, že jsem rychlejší a jsme schopni dotáhnout se na skupinku před námi. Chtějí závodit a tím, jak se pořád předjíždíme, tak ztrácíme," kroutil hlavou dvacetiletý jezdec, který potvrdil, že se mu v Brně daří. Byl zde již pátý, šestý i sedmý.

O gradaci závodu se postarala pětice vedoucích jezdců, kteří se neustále v tvrdých soubojích střídali ve vedení. V závěru se pohyboval na první místě mladší bratr vítěze MotoGP Alex Márquez, který se však v poslední zatáčce propadl na páté místo.

Grand Prix České republiky, závod mistrovství světa silničních motocyklů v Brně: Moto3: 1. Salom 40:58,770, 2. M. Viňales (oba Šp./KTM) -0,507, 3. Folger (Něm./Kalex KTM) -1,015, 4. Rins -1,081, 5.. Á. Márquez (oba Šp./KTM) -1,240, 6. Masbou (Fr./FTR Honda) -4,787, ...8. Kornfeil (ČR/Kalex KTM) -21,380.

Průběžné pořadí (po 10 ze 17 závodů): 1. Salom 208, 2. M. Viňales 194, 3. Rins 180, 4. Folger 110, 5. Á. Márquez 101, 6. Oliveira (Portug./Mahindra) 84, ...12. Kornfeil 46.

Moto2: 1. Kallio (Fin./Kalex) 41:11,785, 2. Nakagami (Jap./Kalex) -0,590, 3. Lüthi (Švýc./Suter) -0,799, 4. P. Espargaró (Šp./Kalex) -0,965, 5. Zarco (Fr./Suter) -1,100, 6. Terol (Šp./Suter) -1,539.

Průběžné pořadí MS (po 10 ze 17 závodů): 1. Redding (Brit./Kalex) 167, 2. P. Espargaró 146, 3. Rabat (Šp./Kalex) 122, 4. Kallio 115, 5. Aegerter (Švýc./Suter) 97, 6. Zarco 86.

MotoGP: 1. M. Márquez 42:50,729, 2. Pedrosa (oba Šp./Honda) -0,313, 3. Lorenzo (Šp./Yamaha) -2,277, 4. Rossi (It./Yamaha) -10,101, 5. Bautista (Šp./Honda) -10,178, 6. Bradl (Něm./Honda) -19,807, ...19. Abraham (ČR/ART) -1:49,173, Pešek (ČR/Ioda-Suter) nedokončil.

Průběžné pořadí (po 11 z 18 závodů): 1. M. Márquez 213, 2. Pedrosa 187, 3. Lorenzo 169, 4. Rossi 143, 5. Crutchlow (Brit./Yamaha) 127, 6. Bradl 103, ...22. Abraham 5.

Český závodník Jakub Kornfeil skončil v GP Brna na osmém místě a splnil tak svůj cíl