6. srpna 2017 • 18:50

Bizarní nehoda: Iannone se skácel mezi mechaniky, dojel předposlední

Autor:
Bizardní bouračka: Iannone se v boxech skácel mezi mechaniky, dojel předposlední
TOP VIDEA
Dukla - Plzeň: Dukla zaskočila Plzeň a vede 1:0! Prosadil se Douděra Dukla - Plzeň: Dukla zaskočila Plzeň a vede 1:0! Prosadil se Douděra
RENTGEN: Zvládne Slavia v nové sezoně lépe Trpišovského styl fotbalu? RENTGEN: Zvládne Slavia v nové sezoně lépe Trpišovského styl fotbalu?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Kuriózní nehoda opepřila závod MotoGP v Brně. V boxové uličce na sebe upozornil italský jezdec Andrea Iannone, jemuž výměna motorky po dešti vyšla tak mizerně, že vletěl mezi mechaniky, několik jich pokácel a narazil i do náhradní motorky svého kolegy Alexe Rinse. Oběma pak trvalo, než mohli vyjet zpátky na trať. Nebyla to však zcela jeho chyba – za neopatrné vyjíždění z boxů, které mohlo Iannoneho ovlivnit, byl potrestán jeho soupeř Aleix Espargaro.K bouračce došlo po třech kolech vrcholu Grand Prix na Masarykově okruhu. Závodníci vyjeli na motorkách nastavených do deště, ten ale ustal, trať oschla a bylo potřeba stroje vyměnit. Andrea Iannone zajížděl do boxů, odkud mířil na okruh Aleix Espargaro.

Vystartoval dřív, než měl, Iannone se ho lekl, prudce zatočil a manévr nezvládl.

„Pokácel tam toho dost, dokonce i nějaké mechaniky z vedlejšího týmu,“ viděl český jezdec Karel Abraham. „Nebudu se mu za to tlemit. Je to vtipné a úsměvné, ale stát se to může, protože to v boxu klouže a všichni se snaží o co nejrychlejší výměnu. Já jsem to zvládl dost rychle, Iannone ne,“ dodal Abraham.

VIDEO: Kuriózní moment naštěstí skončil bez zraněníEspargaro byl za svůj manévr potrestán ztrátou tři pozic a skončil osmý. Iannone dojel předposlední, tedy na 19. místě. „Byla to týmová chyba. Protože tým zodpovídá za toho, kdo a kdy vyjíždí z boxů. Někdo má jezdce zastavit,“ řekl vítěz závodu Marc Márquez.

Na srážku doplatil i Alex Rins, který měl na motorce poškozená řidítka.

V týmu Suzuki Racing, za který Rins i Iannone jezdí, panovalo pochopitelně velké rozladění. „Kdybych nezačal brzdit, tak bychom se s Aleixem srazili. Neměl jsem jinou možnost,“ krčil rameny Iannone. Navíc si při pádu narazil hlavu a nohu. Přesto byl ke konci závodu schopen zajíždět časy srovnatelné s jezdci v první desítce.

V Brně se mu špatného sešlo snad všechno. I kdyby v boxech nehavaroval, neměl motorku na sucho nachystanou včas. I to prohloubilo jeho obrovskou ztrátu.

„Takže naše šance stejně vypadaly bledě. A to s druhou nepřipravenou motorkou už věc náhody a smůly není,“ mračil se.

Márquez na tiskové konferenci popsal, jak to funguje v jeho stáji: „Mám mechanika, který za to zodpovídá, který mi ukazuje. Je to podobné jako v F1. Tam máte červené světlo a nemůžete vyjet.“

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.

Finále
Francie - Chorvatsko 4:2

Zápas o třetí místo
Belgie - Anglie 2:0

Semifinále
Francie - Belgie 1:0
 * Anglie - Chorvatsko 1:2 v prodl. 

Čtvrtfinále
Urugay - Francie 0:2 
* Brazílie - Belgie 1:2
Švédsko - Anglie 0:2 Rusko - Chorvatsko 2:2, 3:4 na penalty
Klasická verze
Mobilní verze