Konec po 18 letech. Trojnásobný mistr světa Pedrosa odchází od Hondy | iSport.cz
5. června 2018 • 14:50

Konec po 18 letech. Trojnásobný mistr světa Pedrosa odchází od Hondy

Autor:
Dani Pedrosa byl od svých mladých závodnických let propojený s Hondou
TOP VIDEA
TOP MOMENTY: Plekanec hledal zub, neuvěřitelná výhra Pardubic a kuriózní vlastňák Varů TOP MOMENTY: Plekanec hledal zub, neuvěřitelná výhra Pardubic a kuriózní vlastňák Varů
Ohlédnutí za Čechovou kariérou: Zranění hlavy i nejlepší zápas s Ghanou Ohlédnutí za Čechovou kariérou: Zranění hlavy i nejlepší zápas s Ghanou
VŠECHNA VIDEA ZDE

Trojnásobný mistr světa v závodech silničních motocyklů Dani Pedrosa skončí po sezoně po 18 letech u Hondy. Dvaatřicetiletý španělský jezdec, jehož kariéru poznamenala zranění a operace, jezdil na strojích této japonské značky od svého vstupu do šampionátu v roce 2001.Obě strany dnes na oficiálním webu šampionátu uvedly, že Pedrosa odchází po dohodě. Mistr světa MotoGP Marc Márquez tak dostane od příští sezony v týmu Repsol Honda nového kolegu.

"Chci Hondě za ta léta plná úspěchů poděkovat. Vyrostl jsem s nimi nejen jako jezdec, ale i jako člověk. V životě potřebujeme všichni nové výzvy a cítím, že je čas na změnu," uvedl Pedrosa.

Pouze 158 cm vysoký španělský jezdec je už téměř dvě dekády pravidelným účastníkem mistrovství světa. V letech 2003-2005 získal tři tituly, jeden v nejslabší třídě do 125 ccm a další dva v kategorii do 250 ccm. Následující rok přestoupil do královské MotoGP, kde se už celkového triumfu nedočkal - třikrát skončil na konci sezony druhý a třikrát třetí.

Celkově má Pedrosa na kontě 54 vítězných Velkých cen (31 v MotoGP) a 153 umístění na stupních vítězů. Také utrpěl minimálně deset zlomenin a podrobil se množství operačních zákroků.

Letos je jeho nejlepším výsledkem páté místo v Le Mans a průběžně je dvanáctý.

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

19. kolo Fortuna ligy:
Baník Ostrava - Olomouc 0:0, Teplice - Zlín 2:1, Slovácko - Dukla 1:0, Opava - Ml. Boleslav 2:1, Bohemians - Liberec 0:0, Příbram - Sparta 1:1, Plzeň - Karviná 2:1, Jablonec - Slavia 0:2

Články odjinud


Články odjinud