Nejdrsnější sportovní zážitek! Ježek s Hanikou vezou z Bol D´Or 10. místo | iSport.cz
18. září 2018 • 13:14

Nejdrsnější sportovní zážitek! Ježek s Hanikou vezou z Bol D´Or 10. místo

Autor: iSport.cz, mto
Ondřej Ježek závodil i s virózou
TOP VIDEA
SE SIMONOU: Martin Erat a brněnský hantec. Co je to paluša či hrnót krtkem? SE SIMONOU: Martin Erat a brněnský hantec. Co je to paluša či hrnót krtkem?
Pět Jágrových dekád: Jak se legenda měnila od 80. let až dodnes? Pět Jágrových dekád: Jak se legenda měnila od 80. let až dodnes?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Čeští závodníci Ondřej Ježek s Karlem Hanikou dojeli do cíle legendární 24hodinovky Bol d´Or na výborném 10. místě. Český tým Mercury Racing tak v silné konkurenci továrních jezdců zdárně odstartoval do nové sezóny mistrovství světa vytrvalostních závodů EWC. Na francouzském okruhu Paula Ricarda však oba jezdci zažili několik nečekaných okamžiků, které zkomplikovaly původní plány.„Byl to hodně těžký závod, ve kterém se projevily technické problémy i zranění a zdravotn stav jezdců. Ale celý tým udělal maximum a naši motorku se podařilo úspěšně dovézt do cíle. Z výsledného umístění v TOP 10 máme velkou radost. A samozřejmě už se těšíme a připravujeme na závod v Le Mans, který přijde po zimní přestávce,“ říká Amir Ghanem, manažer týmu Mercury Racing.

82. ročník legendárního závodu Bol d'Or odstartoval tradičně v sobotu v 15 hodin. Výborně jej rozjel Hanika a stáj Mercury Racing se brzy posunula do první desítky a následně dokonce na sedmé místo. Po šesti a půl hodinách však přišla chvíle pro týmové mechaniky, kteří museli řešit první technické potíže na motorce. A jejich rychlý zásah byl znovu potřeba ještě ve druhé polovině závodu. Tým tak ztratil přibližně 10 kol a umístění v první desítce se začalo vzdalovat. Nezbývalo než se pustit do noční stíhací jízdy.

Nad ránem přišel další zádrhel. Francouzský týmový kolega David Perret začal prudce zpomalovat vinou bolesti ramene. Byl ze závodu stažen a posledních šest hodin tak bylo pouze na dvou již vyčerpaných českých jezdcích Hanikovi a Ježkovi.

„Když mi ráno, polomrtvému, Amir řekl, že ještě pojedu třikrát, tak jsem nechtěl žít (smích). Bylo to pro mě fyzické trápení až do konce, určitě nejdrsnější sportovní zážitek kariéry. Když jsem konečně projel cílem, dostavil se pocit neskutečné úlevy. Dokázali jsme vše zvládnout, všichni členové týmu se zapojili s obrovským nasazením a povedlo se nám dostat do cíle na perfektním desátém místě, což je vzhledem k okolnostem super výsledek,“ vysvětlil spokojený Ježek.

„Děkuji Kájovi Hanikovi za skvělý výkon a spolupráci, všem mechanikům, asistentkám Marcele a Nicol, masérovi Čibikovi, majiteli týmu Viktoru Nossovi i manažerovi Amiru Ghanemovi. Pro všechny to byla neskutečná šichta. Díky nim budu mít na svou první 24hodinovku parádní vzpomínky. I když přiznávám, že teď budu asi týden ležet v posteli,“ dodává Ježek, kterého už během kvalifikací skolila viróza a na motocykl usedal v horečkách.

V celkové klasifikaci šampionátu patři týmu Mercury Racing rovněž 10. místo. V rámci sezóny vytrvalostního MS mají závodníci před sebou ještě 24hodinovku v Le Mans a také tři osmihodinové závody na Slovakiaringu, Oscherslebenu a v Suzuce.

 
Články odjinud


Články odjinud