Další závod odložen. Motocyklisté pojedou v Austinu až v listopadu | iSport.cz
10. března 2020 • 17:16

Další závod odložen. Motocyklisté pojedou v Austinu až v listopadu

Autor: ČTK
Grand Prix Ameriky byla přesunuta až na listopad
TOP VIDEA
Kadlec ve velkém rozhovoru o koronaviru, pohodě na Slovácku, ale i Spartě. Jak žije bez fotbalu?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Epidemie koronaviru si vynutila další zásah do kalendáře mistrovství světa silničních motocyklů. Po odložení Velké ceny Thajska na říjen byla Grand Prix Ameriky v Austinu přesunuta až na polovinu listopadu. Jezdci královské kubatury MotoGP tak zahájí sezonu nejdříve 19. dubna v Argentině.První závod v Kataru se o uplynulém víkendu uskutečnil, ale bez třídy MotoGP jen pro dvě zbylé kategorie. Právě v královské kubatuře je totiž řada závodníků i členů týmů z Itálie, takže by po příletu museli do dvoutýdenní karantény.

Pak měla následovat 22. března Velká cena Thajska, která ale byla přeložena na 4. října. V Austinu pojedou motocyklisté místo 5. dubna až 15. listopadu. Informovala o tom dnes mezinárodní federace FIM společně s promotérem šampionátu Dornou.

Grand Prix v USA bude předposledním závodem šampionátu, o týden později jezdci včetně jediného českého účastníka Filipa Salače (Moto3) sezonu uzavřou ve Valencii.

 

Sport 2020

Koronavirus ovlivňuje sport. Sledujte ONLINE
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, na další vývoj se čeká u fotbalové Fortuna ligy. Minimálně do konce dubna se nerozjede ani Premier League na Britských ostrovech.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče * Herní myši na Heuréka.cz

Články odjinud


Články odjinud