Smolná rallye Polsko. Lídr píchl v předposlední zkoušce, vyhrál Mikkelsen

0
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?
Dresy repre? Neurazí, ale žádná sláva. Konečně zajímavé nápady, ale sráží je…

Polskou rallye vyhrál norský pilot Andreas Mikkelsen s volkswagenem. K prvnímu vítězství v sezoně mu pomohl defekt vedoucího Otta Tänaka v předposlední rychlostní zkoušce. Estonský jezdec s fordem tak přišel o šanci na premiérový triumf v kariéře.

Tänak vstoupil do dnešní závěrečné etapy s náskokem 21 sekund před Mikkelsenem a před dvěma závěrečnými erzetami vedl o 18 vteřin. Pak však na trati rozbahněné nočním deštěm píchnul přední kolo a do cíle dorazil se ztrátou 26 sekund.

O další dvě vteřiny zpět byl Hayden Paddon z Nového Zélandu, zatímco úřadující mistr světa Francouz Sébastien Ogier dojel šestý a poprvé v sezoně skončil mimo stupně vítězů. V čele průběžného pořadí má v polovině i přesto náskok 51 bodů před Mikkelsenem.

Polská rallye, podnik mistrovství světa v automobilových soutěžích:

1. Mikkelsen, Jaeger (Nor./Volkswagen Polo R) 2:37:34,4, 2. Tänak, Mölder (Est./Ford Fiesta RS) -26,2, 3. Paddon (N. Zél./Hyundai i20) -28,5, 4. Neuville, Gilsoul (Belg./Hyundai i20) -29,3, 5. Latvala, Anttila (Fin./Volkswagen Polo R) -33,8, 6. Ogier, Ingrassia (Fr./Volkswagen Polo R) -40,300.

Průběžné pořadí MS (po 7 ze 14 závodů): 1. Ogier 143 b., 2. Mikkelsen 92, 3. Paddon 72, 4. Latvala 68, 5. Sordo (Šp./Hyundai i20) 68, 6. Östberg (Nor./Ford Fiesta RS) 62, ...13. Prokop (ČR/Ford Fiesta RS) 10, 19. Kopecký (ČR/Škoda Fabia R5) 2.