Lídr Turecké rallye Neuville odstoupil z etapy, ztratil i Ogier | iSport.cz
15. září 2018 • 12:00

Lídr Turecké rallye Neuville odstoupil z etapy, ztratil i Ogier

Lídr seriálu Thierry Neuville v Turecku odstoupil už ve druhé etapě
TOP VIDEA
Rozhodčí byli vůči Barošovi úzkoprsí, stěžoval si trenér Baníku Páník Rozhodčí byli vůči Barošovi úzkoprsí, stěžoval si trenér Baníku Páník
Vlasák před čtvrtfinále: Němci? Papírově slabší, nedají to ale zadarmo Vlasák před čtvrtfinále: Němci? Papírově slabší, nedají to ale zadarmo
VŠECHNA VIDEA ZDE

Vedoucí muž mistrovství světa Thierry Neuville odstoupil z druhé etapy Turecké rallye kvůli technické závadě a přepustil vedení v soutěži hlavnímu rivalovi v boji o titul Sébastienu Ogierovi. Ani jemu se ale poté nevyhnuly technické problémy, kvůli opravě přijel pozdě na start desátého testu a s minutovou penalizací se propadl na čtvrté místo.Novým lídrem je Neuvilleův týmový kolega z Hyundai Andreas Mikkelsen z Norska s více než půlminutovým náskokem na piloty Toyoty Otta Tänaka a Jariho-Mattiho Latvalu. Ogier zaostává za prvním místem o 46 sekund, i tak má dobré vyhlídky minimálně na výrazné snížení manka v pořadí MS. Před Tureckou rallye ztrácel na druhém místě na Neuvillea 23 bodů.

Belgický lídr šampionátu hned v dnešní úvodní rychlostní zkoušce poškodil zavěšení předního levého kola a nemohl pokračovat. Předčasně tak skončila vyrovnaná bitva s Ogierem o vedení v závodě, v které měl Neuville po pátku minimální převahu tří desetin sekundy. "Nic jsme netrefili, nevím. Smůla, fakt smůla. Mohla to být skvělá bitva," litoval Neuville. Zkoušku ještě dokončil se ztrátou tři a půl minuty, do další už ale přes veškerou snahu o opravu neodstartoval.

Francouzský obhájce titulu Ogier měl plné ruce práce před desátou erzetou, ale poškození závěsu pravého předního kola opravil, dokonce pak test vyhrál a o vedení přišel jen kvůli penalizaci. "Už jsem myslel, že to nedáme dohromady. Už jsem nemohl, ještě chvíli a vzdal jsem. Nakonec jsem byl překvapený, že to fungovalo," přiznal Ogier.

V desáté zkoušce postihl technický problém i Jana Kopeckého. S poškozenou hnací hřídelí a s pohonem pouze zadních kol nabral více než tříminutové manko a přišel o vedení v kategorii WRC2. Na druhém místě nyní ztrácí minutu a deset sekund na Brita Chrise Ingrama, který rovněž řídí Škodu Fabia.

 

MS v hokeji 2019 - Slovensko, Bratislava a Košice

Program Český tým Rozpis Play off Tabulka Stadiony

Mistrovství světa v hokeji se koná na Slovensku v Bratislavě a Košicích od 10. do 26. května 2019. Češi hrají ve skupině B, Slovensko ve skupině A. Po zápase se Švýcarskem budou Češi znát soupeře pro čtvrtfinále. Novinkou je změna systému nasazení týmů pro semifinále play off.

Fotbalová FORTUNA:LIGA 2018/2019Program * Hrací model * VIDEO * Program nadstavby

Články odjinud


Články odjinud