Evans ve Francii vede. Rychleji to nejede, zlobí se šestý Ogier | iSport.cz
29. března 2019 • 17:24

Evans ve Francii vede. Rychleji to nejede, zlobí se šestý Ogier

Autor: ČTK
Elfyn Evans byl na startu na Korsice nejlepší
TOP VIDEA
TOP 5 extrémních sportů: sjezd aktivní sopky nebo skákání z útesu do moře
Co s ligou? LFA se bude řídit pokynem UEFA, aby se soutěže dohrály
VŠECHNA VIDEA ZDE

Britský pilot Elfyn Evans vyhrál s fordem úvodní etapu Francouzské rallye. Po šesti rychlostních zkouškách na korsickém asfaltu vede o čtyři a půl sekundy před lídrem světového šampionátu Ottem Tänakem z Estonska, třetí je Belgičan Thierry Neuville.Evans ovládl tři z úvodních pěti měřených testů a vedl, jenže v poslední erzetě dne ho zdrželo pomalu jedoucí poškozené auto Krise Meekea. Než krajana předjel, ztratil zhruba deset sekund a klesl ve výsledcích na třetí místo, rozhodčí mu ale posléze promeškaný čas odečetli.

Na domácích cestách se nedařilo francouzským pilotům. Obhájce titulu i loňského korsického prvenství Sébastien Ogier je až šestý s více než půlminutovým odstupem. "Rychleji nám to prostě nejede," postěžoval si na výkon svého citroënu agentuře AFP.

Jeho předchůdce na světovém trůnu Sébastien Loeb, který si v letech 2005 až 2008 připsal na Korsice čtyři výhry v řadě, ztratil s poškozeným hyundaiem téměř dvě a půl minuty a je osmý.

Tänak dosud na Korsice nevyhrál, loni dojel druhý za Ogierem. Jezdci mají ve čtvrtém dílu MS před sebou ještě osm víkendových rychlostních zkoušek.

Výsledky:

1. Evans, Martin (Brit./Ford Fiesta) 1:09:39,6, 2. Tänak, Järveoja (Est./Toyota Yaris) -4,5, 3. Neuville, Gilsoul (Belg./Hyundai i20) -9,8, 4. Sordo, Del Barrio (Šp./Hyundai i20) -26,1, 5. Suninen, Salminen (Fin./Ford Fiesta) -30,9, 6. Ogier, Ingrassia (Fr./Citroën C3) -36,3.

 

Sport 2020

Koronavirus ovlivňuje sport. Sledujte ONLINE
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, na další vývoj se čeká u fotbalové Fortuna ligy. Minimálně do konce dubna se nerozjede ani Premier League na Britských ostrovech.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče * Herní myši na Heuréka.cz

Články odjinud


Články odjinud