25. června 2016 • 21:53

Doyle vyhrál pražskou GP na Markétě před 10 tisíci fanoušky

Autor:
Australský závodník Jason Doyle se raduje z triumfu v plochodrážní Grand Prix České republiky v Praze na Markétě
TOP VIDEA
Olympijská past na Samkovou a spol.: osmimetrový pád na startu! Olympijská past na Samkovou a spol.: osmimetrový pád na startu!
Sparta - Mountfield HK: To byl bodyček! Rozhodčí poslal k zemi Kukumberga Sparta - Mountfield HK: To byl bodyček! Rozhodčí poslal k zemi Kukumberga
VŠECHNA VIDEA ZDE

Jubilejní dvacátý ročník Grand Prix České republiky na ploché dráze vyhrál v Praze na Markétě Australan Jason Doyle. Do čela průběžného pořadí mistrovství světa se dostal dnes druhý Američan Greg Hancock, vítěz základní části závodu, třetí byl Brit Chris Harris a čtvrtý Niels-Kristian Iversen z Dánska.Český jezdec Václav Milík, který startoval na divokou kartu, neuspěl a skončil poslední, šestnáctý. Vybojoval tři body, o jeden více než loni. Čeští náhradníci Josef Franc a Eduard Krčmář do závodu nezasáhli.

Legendární šestačtyřicetiletý Hancock se zapsal do historie pražského klání, neboť dnes překročil rekordních sto jízd v rámci Grand Prix v České republice. Jubilejní jízdu navíc vyhrál. Do finále, které bylo jeho 103. jízdou na Markétě v rámci MS, odstartoval Hancock nejlépe, ale hned v prvním kole ho předjel Doyle.

"Byl jsem až překvapený, jak dobře byla dráha připravená, takže se dalo předjíždět i v průběhu jízdy," řekl Doyle, který vyhrál závod Grand Prix vůbec poprvé v kariéře. "Mám to tady rád, byl to skvělý závod," prohlásil a poděkoval zaplněným tribunám, na nichž bylo skoro 10.000 lidí.

Trojnásobný mistr světa Hancock měl po dvaceti jízdách základní části 13 bodů, o bod více než Polák Bartosz Zmarzlik, který ale vypadl v boji o postup do finále. K účasti v semifinále bylo potřeba sedm bodů, které měl Harris a nakonec se protlačil až na stupně vítězů. Hancock i Doyle svá semifinále vyhráli.

Naopak na letošní ročník pražské Grand Prix nebude dobře vzpomínat Tai Woffinden, úřadující mistr světa, který na pražské Markétě útočil na čtvrté vítězství za sebou. Začal dobře, v úvodních dvou jízdách vyhrál, ale pak jeho výkonnost klesala. Do semifinále se dostal, i když v posledních dvou jízdách základní části byl čtvrtý a třetí, ale v semifinále byl diskvalifikován. Obsadil nakonec sedmé místo.

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze