22. května 2019 • 16:47

Odešla motocyklová legenda Staša (†75). Muž, který na domácích tratích vyhrál 90 závodů

0
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?

Ve věku 75 let v úterý zemřel bývalý motocyklový jezdec Bohumil Staša, dvacetinásobný mistr republiky a dvojnásobný medailista ze závodů mistrovství světa. O úmrtí legendy československého motorsportu informoval Autoklub České republiky na svém oficiálním webu.

Bývalý tovární jezdec ČZ a později i Jawy vyhrál na domácích tratích 90 závodů a dvacet titulů nasbíral v pěti třídách. Obě pódiová umístění v mistrovství světa si připsal v Brně. V roce 1969 byl ve Velké ceně Československa třetí a o dva roky později druhý.

Staša ukončil oficiálně závodní kariéru po osmadvaceti letech v roce 1989, v prostředí motocyklového sportu se ale pohyboval i nadále. Při závodech doprovázel syna Bohumila a pomáhal i dalším jezdcům.

Na konci dubna oslavil 75. narozeniny, krátce poté byl podle webu motorkari.cz hospitalizován a po návratu domů zemřel v kruhu nejbližších.