12. srpna 2021 • 11:30

Dojemný příběh zlatého atleta: spletl si cestu, dobrovolnice mu zaplatila taxík

Autor: adl
Vstoupit do diskuse
0
Video se připravuje ...
TOP VIDEA
Návrat kotle může Spartě přihrát titul, říká Hašek. Co s ním zažil sám?
SESTŘIH: Slavia - Olomouc 4:0. Kanonádu řídil střídající Zafeiris
VŠECHNA VIDEA ZDE

Olympijské hry přináší úžasné příběhy. V Tokiu se o jeden postaral atlet Hansle Parchment. Jamajčan rozhodně nepatřil mezi favority na zlato v běhu na 110 metrů překážek, i tak ve finále senzačně triumfoval. O největší úspěch kariéry ale mohl přijít, nebýt pomoci jedné z dobrovolnic…Pojďme od začátku. Parchment neodjížděl do Tokia s nálepkou favorita, možná patřil do okruhu adeptů na medaili. Celý loňský rok nezávodil, na červnové jamajské kvalifikaci obsadil až třetí postupovou pozici. I v rozběhu se nikterak nezaskvěl, postoupil z druhého místa.

A když v Tokiu mířil na semifinálový běh, nasedl u hotelu na špatný autobus. Dojel k areálu pro veslování a rychlostní kanoistiku.

Čas do startu ještě měl, ale před jedním z životních běhů se chtěl pořádně rozcvičit. A když mu pořadatelé sdělili, že se musí vrátit do vesnice a následně nasednout na správný autobus, hledal jiné řešení. Peníze s sebou neměl, a tak si půjčil u dobrovolnice.

Dobrovolnice Tijana dostala od zlatého Jamajčana originální olympijské reprezentační tričko
Dobrovolnice Tijana dostala od zlatého Jamajčana originální olympijské reprezentační tričko

„Viděl jsem ji a musel jsem žebrat. Samozřejmě nemůže udělat moc, ale zachránila mě nějakými penězi, abych si mohl vzít taxík,“ vysvětloval posléze Parchment ve videu na Instagramu. „Mohl jsem se dostat na rozcvičovací dráhu s dostatkem času na zahřátí. To je prostě úžasné.“

V době natáčení už byl olympijským šampionem, jelikož zvládl semifinále (2. místo) a ve finále porazil i největšího favorita Granta Hollowaye, který poprvé v roce 2021 našel přemožitele. Američan bral stříbro, třetí doběhl Parchmentův krajan Ronald Levy.

Po zlatém závodě Jamajčan zamířil zpět ke kanálu na vodní sporty. Našel překvapenou dobrovolnici Tijanu, která si ho pamatovala. Parchment z batohu vytáhl medaili. „Pomohla jsi mi ten den dostat se do finále,“ řekl jí. „Vážně? Získal jsi ji?“ odpověděla mladá žena.

Jamajský překážkář vrátil své hrdince vypůjčené peníze a věnoval jí originální reprezentační tričko. Dojemný příběh si na památku zvěčnili i společnou fotografií. Zpravodajský server The Gleaner následně informoval, že jamajský ministr cestovního ruchu nyní Tijaně nabídl bezplatnou dovolenou na karibském ostrově.

Sport Magazín +PLUS o olympijských hrách v Tokiu
Video se připravuje ...

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud