Basketbal na LOH 2021 | Český tým pro boj o olympiádu: devět hráčů z MS, nevešli se Bálint či Zídek | iSport.cz
24. června 2021 • 14:56

Český tým pro boj o olympiádu: devět hráčů z MS, nevešli se Bálint či Zídek

Autor: ČTK, iSport.cz
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
OH naruby: Ondrův tragický režisér, Barbora až do Paříže, Lipták v ofsajdu
Zlatá píšťalka: Laňka ušel vyloučení, gól v síti Slovácka viděli jen hráči Dynama
VŠECHNA VIDEA ZDE

Do konečné nominace českých basketbalistů na kvalifikaci v kanadské Victorii o olympijské hry se nevešli rozehrávač Ondřej Hanzlík ze Baskonie, pivot Luboš Kovář z Nymburka a křídelníci Richard Bálint z Brna, David Böhm z Northern Kentucky University a Jan Zídek z Pepperdine. Trenér Ronen Ginzburg vybral konečnou dvanáctku po dnešním tréninku v Praze a tým odletí bojovat o účast pod pěti kruhy v Tokiu v pátek.V nominaci je devět hráčů, který si účast v olympijské kvalifikaci zajistili historickým šestým místem na mistrovství světa v Číně v roce 2019. Vedle hvězdy Tomáše Satoranského z Chicaga z NBA, který se jako jediný připojí k týmu až přímo ve Victorii, jsou to Patrik Auda z Jokohamy a Ondřej Balvín z Bilbaa, Jaromír Bohačík ze Štrasburku, Lukáš Palyza z Nymburku, Martin Peterka z Braunschweigu, Blake Schilb z USK Praha, Jakub Šiřina z Opavy a Tomáš Vyoral z Pardubic.

Z úspěšného tažení v Číně chybí jen bývalý kapitán Pavel Pumprla, který po turnaji uzavřel reprezentační kariéru, a kvůli zranění pivot Martin Kříž i současný kapitán a křídelník Vojtěch Hruban z Nymburka, o jehož neúčasti se definitivně rozhodlo až v posledních dnech.

V kvalfikaci o minulou olympiádu v Riu de Janeiro v roce 2016, kde v semifinále kvalifikačního turnaje v Bělehradu podlehli Srbsku, bojovali ze současného kádru Auda, Palyza, Satoranský, Šiřina, Schilb i Jan Veselý. Pivot Fenerbahce Istanbul se do kádru vrátil poprvé od duelu 16. září 2018 v Sarajevu proti Bosně a Hercegovině, kde si Češi v kvalifikaci definitivně zajistili účast na mistrovství světa v Číně.

Další místa zaujali rozehrávač Ondřej Sehnal z USK Praha a křídelník Patrick Samoura z Cochise College, které čeká první velký turnaj v kariéře. "Všichni mladí, kteří se zapojili do téhle přípravy, získali skvělé zkušenosti," uvedl Ginzburg.

"Patrick nám dodává agresivní obranu, hraje opravdu intenzivně. To je pro nás důležité. Jemu to pak přináší další možnosti zahrát si na takové úrovni. Ondřej s námi už pár zápasů odehrál. Myslím, že každý z nich pro něj byl dobrým,“ doplnil Ginzburg.

V Kanadě sehrají Češi ve skupině B zápasy s Tureckem (1. července od 4:35 SELČ) a o den později ve stejném čase s Uruguayí. První dva celky - stejně jako ze skupiny A, kterou tvoří domácí Kanada, Řecko a Čína - postoupí do play off. Na olympiádu postoupí jen jeden tým, takže cesta do Tokia vede před úspěch v semifinále i finále.

Nominace českých basketbalistů na olympijskou kvalifikaci v kanadské Victorii:
Rozehrávači: Ondřej Sehnal (USK Praha), Jakub Šiřina (Opava), Tomáš Vyoral (Pardubice), Tomáš Satoranský (Chicago Bulls/NBA).
Pivoti: Patrik Auda (Jokohama/Jap.), Ondřej Balvín (Bilbao/Šp.), Martin Peterka (Braunschweig/Něm.), Jan Veselý (Fenerbahce Istanbul/Tur.).
Křídla: Lukáš Palyza (Nymburk), Blake Schilb (USK Praha), Jaromír Bohačík (Štrasburk/Fr.), Patrick Samoura (Cochise College/ACCAC).

Vstoupit do diskuse
0

Letní olympijské hry Tokio 2020

Letní olympijské hry 2021 se v Tokiu konají od pátku 23. července do neděle 8. srpna. Na olympiádě se rozdá přes 300 sad medailí, česká nominace čítá 116 jmen.

Olympijské hry ONLINE Program LOH Výsledky Češi na LOH Česká olympijská kolekce Sporty a disciplíny Průvodce OH Tokio 2021 Basketbal na LOH 2021 Tenis na LOH 2021 Olympijské symboly Historie OH

Čeští medailisté v Tokiu: Barbora Krejčíková a Kateřina Siniaková (1. místo), Lukáš Krpálek (1. místo), Jiří Prskavec (1. místo), Jiří Lipták (1. místo), David Kostelecký (2. místo), Lukáš Rohan (2. místo), Markéta Vondroušová (2. místo), Alexander Choupenitch (3. místo) ~ Medailové pořadí LOH 2021

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud