Krpálek na Grand Slamu v Antalyi slaví bronz. Životní úspěch pro Klammerta | iSport.cz
3. dubna 2021 • 18:37

Krpálek na Grand Slamu v Antalyi slaví bronz. Životní úspěch pro Klammerta

Autor: nit
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Bohemians - Baník: Novák razantní střelou srovnal z penalty, 1:1
iSport podcast: Slavii během smršti došly síly. Může se příště dostat ještě dál?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Judista Lukáš Krpálek se na vrcholné scéně vrátil na stupně vítězů. Na Grand Slamu v turecké Antalyi skončil v těžké váze třetí, když prohrál jen s úřadujícím mistrem Evropy Tamerlanem Bašajevem. Bronz bere v kategorii do 90 kilogramů i David Klammert, který tak výrazně posílil naděje na olympiádu.Stejně jako na listopadovém evropském šampionátu v Praze narazil Krpálek na mladého Rusa Bašajeva. V O2 areně ale padl už po minutě a dvanácti sekundách, tentokrát o vítězství tvrdě bojoval a málem soupeře utrápil na zemi. Po minutě v golden score se ale neubránil a padl na ippon.

V boji o bronz pak Krpálek dvakrát hodil na zem Tádžika Temura Rachimova, vždy povedenou technikou sumi gaeši.

„Pro Lukáše je to strašně důležitá medaile. V minulých turnajích se mu nedařilo, konečně se dostal do velkých chvatů a podařilo se mu soupeře hodit,“ chválil Václav Sedmidubský, trenér juniorské reprezentace a expert České televize.

Nejlepšího výsledku kariéry dosáhl v Antalyi také David Klammert, který ve střední váze získal na Grand Slamu poprvé medailové umístění. V boji o bronz hodil na bok dalšího Tádžika Komronšocha Ustopiriyona technikou tani otoši ve chvíli, kdy mu hrozil rozhodující třetí trest za pasivitu.

„Je to nádherný výsledek. Vytáhl svůj oblíbený zvedák, načasoval si to na poslední chvíli,“ chválil Sedmibubský.

Klammert si tak polepší v kvalifikačním žebříčku a výrazně se přiblížil k olympijské kvalifikaci. Už za dva týdny čeká české judisty evropský šampionát v Lisabonu.

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud