LOH Tokio 2021 | Neumanová cyklistickou mistryní. Získala místo v Tokiu, Sáblíková vůbec nedorazila | iSport.cz
19. června 2021 • 13:24

Neumanová cyklistickou mistryní. Získala místo v Tokiu, Sáblíková vůbec nedorazila

Autor: ČTK
Vstoupit do diskuse
2
TOP VIDEA
Paráda, Lukáši! Famózní judista Krpálek získal pro Česko už třetí zlato z Tokia!
Fantazie! Češi mají druhé zlato, z tokijských peřejí ho vylovil kajakář Prskavec
VŠECHNA VIDEA ZDE

Mistryní republiky v silniční cyklistice v závodě s hromadným startem se stala Tereza Neumanová. Dvaadvacetiletá závodnice získala na společném šampionátu ve slovenských Bánovcích nad Bebravou svůj druhý titul po triumfu před dvěma lety. Nejlepší juniorkou byla Gabriela Bártová.Loni se Neumanová musela spokojit se stříbrem, když ji v Mladé Boleslavi porazila zkušená Jarmila Machačová. Tentokrát ale mohla slavit poté, co nejlépe zvládla závěrečný spurt. Po 97,5 kilometrech zastavila čas na 2:26:43.

„Při projetí cílem jsem měla obrovskou radost. Ta trať nebyla zase až tak těžká, náročné to bylo spíše psychicky než fyzicky. Holky si mě během závodu dobře hlídaly, ale věděla jsem, že pokud neudělám nějakou chybu, mohla bych na špurta být nejsilnější,“ řekla ČTK Neumanová.

Druhá byla s mankem jediné sekundy Nikola Bajgerová a třetí se ztrátou dvou sekund na vítězku Nikola Nosková. Obhájkyně Machačová skončila až třináctá.

Při neúčasti Martiny Sáblíkové, která byla sice přihlášená, ale ze soustředění v Itálii nakonec nedorazila, Neumanová úspěšným sprintem patrně rozhodla o své účasti na olympijských hrách v Tokiu. Právě mezi ní a vítězkou čtvrteční časovky Noskovou reprezentační trenér Tomáš Konečný vybíral.

„Účastnické místo pro Česko vyjela Nosková, ale potýkala se se zdravotními problémy a letos moc závodů nejela. Snad už je vše v pořádku, zlepšení formy ukázala vítězstvím v časovce. Neumanová teď jezdí velmi dobře, v letošní sezoně získala spoustu bodů. Rozhodli jsme se tak, že pokud získá někdo z této dvojice titul, tak jede na olympiádu,“ uvedl Konečný před závodem.

„Ještě mi to nikdo s konečnou platností nepotvrdil, definitivně by to mělo být oznámeno v pondělí,“ řekla Neumanová.

Za vítěznou Bártovou mezi juniorkami, které absolvovaly stejně dlouhou trať, dosáhly na cenné kovy i Anna Růžičková s Eliškou Kvasničkovou. Třetí juniorka čtvrteční časovky Bártová měla čas 2:26:45, Růžičková byla o tři sekundy pomalejší, vítězka souboje s chronometrem Kvasničková zůstala zpět o další čtyři sekundy.

Tereza Neumanová je už dvojnásobnou českou mistryní
Tereza Neumanová je už dvojnásobnou českou mistryní

Vstoupit do diskuse
2

Letní olympijské hry Tokio 2020

Letní olympijské hry 2021 se v Tokiu konají od pátku 23. července do neděle 8. srpna. Na olympiádě se rozdá přes 300 sad medailí, česká nominace čítá 116 jmen.

Olympijské hry ONLINE Program LOH Výsledky Češi na LOH Česká olympijská kolekce Sporty a disciplíny Průvodce OH Tokio 2021 Basketbal na LOH 2021 Tenis na LOH 2021 Olympijské symboly Historie OH

Čeští medailisté v Tokiu: Lukáš Krpálek (1. místo), Jiří Prskavec (1. místo), Jiří Lipták (1. místo), David Kostelecký (2. místo), Lukáš Rohan (2. místo), Alexander Choupenitch (3. místo) ~ Medailové pořadí LOH 2021

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud