Do Ria odletěli další Češi. Už se těším, až se budu vracet, tvrdí vlajkonoš Krpálek | iSport.cz
4. srpna 2016 • 23:34

Do Ria odletěli další Češi. Už se těším, až se budu vracet, tvrdí vlajkonoš Krpálek

Autor:
Lukáš Krpálek s manželkou Evou a synem Antonínem
TOP VIDEA
SESTŘIH LM: Atlético Madrid - Juventus Turín. Rozhodli stopeři, domácím VAR vzal gól SESTŘIH LM: Atlético Madrid - Juventus Turín. Rozhodli stopeři, domácím VAR vzal gól
Jágr zářil, bral 0+2 a hrál i oslabení: Potřebuju zase dostat hlad po gólech Jágr zářil, bral 0+2 a hrál i oslabení: Potřebuju zase dostat hlad po gólech
VŠECHNA VIDEA ZDE

Další dvě desítky českých sportovců dnes večer odletěly do dějiště olympijských her v Riu de Janeiro. Na palubě speciálu nechyběl vlajkonoš výpravy na pátečním slavnostním zahájení judista Lukáš Krpálek, atleti Pavel Maslák, Adam Sebastian Helcelet, golfistka Klára Spilková nebo badmintonista Petr Koukal, který nesl českou vlajku na hrách v Londýně před čtyřmi lety."Tolik lidí před posledním turnajem, který mě čeká?" usmíval se účastník OH v Pekingu a Londýně Koukal do televizních kamer na vojenském letišti v Praze-Kbelích. Že po Riu ukončí kariéru, se rozhodl už dříve. "A já jsem zásadový a z rozhodnutí necukám. Nemám pochyby, že se tak stane," podotkl třicetiletý badmintonista.

Na letišti se zdravil s Krpálkem, který na něj naváže a bude při zahájení vlajkonošem. "Jsme dobří kamarádi, i když teď, když jsme se zdravili, tak mi málem zlomil ruku, jak je trochu silnější. Takže doufám, že vlajku nezlomí v půli jako sirku. Myslím si, že je to skvělý ambasador, a určitě ji ponese nejvýše, jak je to jen možné," dodal Koukal.

Krpálek se o své čestné úloze dozvěděl ve středu, poslední hodiny před odletem tak pro něj byly výrazně hektičtější. "Bylo toho dost, telefon se mi nezastavil. Pro takovou hezkou věc to ale dělám rád, takže jsem s tím zatím problém neměl. Teď tomu ještě obětuju den dva a pak se začnu připravovat na závod," řekl Krpálek, kterého na odlet doprovodila manželka i novorozený syn.

Krpálek: Bylo těžké se rozloučit, se synem jsme sehraní
480p 360p 240p

"Už se těším, až se budu vracet. Odjíždět od malého je těžké. Už jen od manželky to bylo těžké a teď je to o to těžší. Doufám ale, že mě to namotivuje, abych vybojoval medaili a zase se rychle vrátil," podotkl mistr světa z roku 2014.

Největší zastoupení na palubě speciálu měli atleti, mezi nimiž však chyběly hlavní hvězdy oštěpařka Barbora Špotáková a Zuzana Hejnová, které budou v Riu obhajovat medaile z Londýna. Do dějiště vyrazila například čtyřstovkařka Denisa Rosolová s přítelem vícebojařem Adamem Sebastianem Helceletem. Spolu ale bydlet v olympijské vesnici nebudou.

"Nedostali jsme povolení od trenéra, asi abych ho nerozptylovala před závody. Bydleli jsme spolu na soustředění i doma, jen na olympiádě to nevyšlo," poznamenala s úsměvem Rosolová, která se těší na svou čtvrtou účast na olympiádě.

V Riu už je aktuálně 54 českých sportovců, Český olympijský výbor plánuje ještě dva speciály pro cestu do Brazílie. Příští skupina odletí v pondělí.

Vše o LOH Rio de Janeiro 2016 čtěte zde >>

Rosolová: Je mi líto, že v olympijské vesnici nemůžeme bydlet společně s přítelem
480p 360p 240p

Koukal: Na posledním turnaji kariéry se chci rozloučit dobrým výsledkem.
480p 360p 240p

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Nový hrací model Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci.
Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu.

Profily klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

MS v hokeji 2019 (Slovensko): Program * Rozpis * Vstupenky * Tabulky

MS v biatlonu 2019 (Östersund): Program * Závody * Info a vstupenky

Články odjinud


Články odjinud