Olympijský trapas! Dlouhé hodinové fronty a na tribunách je prázdno | iSport.cz
7. srpna 2016 • 08:35

Olympijský trapas! Dlouhé hodinové fronty a na tribunách je prázdno

Autor: jj
TOP VIDEA
Hašek o synově kauze: Špatně na všechny strany. Pro Martinovo PR katastrofa
Takács, Ševčík a další. Koho redaktoři deníku Sport považují za nejlepšího hráče ligy?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Tříkilometrové fronty a rozhořčení fanoušci. Těžkopádně se rozjížděla v Riu sobota, první soutěžní den olympiády. Bezpečnostní kontroly byly příliš pomalé a za branami se kupili fanoušci, kdežto sportoviště naopak zela prázdnotou. „Omlouváme se,“ uznali chybu organizátoři. Konec špatných zpráv, se začátkem sportování měla vytrysknout krása olympiády. Místo toho mnozí fanoušci skřípali vzteky zuby.„Nechci tomu věřit. Je to absurdní, směšné,“ řekla agentuře Reuters osmadvacetiletá Natalia Carvalhová žijící v Riu. Koupila si vstupenky, aby viděla cvičit na kruzích Brazilce Arthura Zanettiho, do haly se však dostala až dávno po jeho sestavě. A nebyla sama. Tisíce dalších uvízly také u bran olympijského parku, kde je soustředěno velké množství sportovišť.

„Vždycky jsem říkala, že jediné, co chci z olympiády vidět, je Zanetti na kruzích. Je to ostuda, pořadatelé nemají dostatečný respekt k fanouškům,“ stěžovala si Carvalhová.

Stadion pro gymnastiku nebyl jediným, kde se sportovalo před téměř prázdnými tribunami. Jen pár stovek fanoušků dorazilo na Copacabanu, kde se hraje plážový volejbal. Ostatní čekali v pálícím slunci frontu na vstup dlouhou několik bloků. Podobná situace byla na házené či boxu.

Organizátoři uznali chybu a omluvili se. „Měli jsme problémy na některých bezpečnostních kontrolách v olympijském parku,“ řekl mluvčí Her Mario Andrada. „Musíme tuhle část olympiády zlepšit. Převeleli jsme další lidi ke kontrolám a během několika hodin bychom měli být v mnohem lepší kondici,“ dodal Andrada a zadoufal, že žádný fanoušek nepřišel o závody, na které si koupil lístek. Bylo to evidentně jen zbožné přání.

Organizátoři olympiády zdůvodnili zmatek nedostatečnou koordinací mezi několika bezpečnostními složkami včetně policie a najatými soukromými agenturami.

„Je to první olympijské dopoledne, měli jsme problémy s koordinací. Dlužíme veřejnosti vysvětlení a omluvu,“ uvedl mluvčí Andrada.

 

Sport 2020

Koronavirus ovlivňuje sport. Sledujte ONLINE
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, na další vývoj se čeká u fotbalové Fortuna ligy. Minimálně do konce dubna se nerozjede ani Premier League na Britských ostrovech.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče * Herní myši na Heuréka.cz

Články odjinud


Články odjinud