Olympijský trapas! Dlouhé hodinové fronty a na tribunách je prázdno | iSport.cz
7. srpna 2016 • 08:35

Olympijský trapas! Dlouhé hodinové fronty a na tribunách je prázdno

Autor:
TOP VIDEA
Bohemians - Olomouc: Sigma jde do vedení! Sladký z bezprostřední vzdálenosti skóroval Bohemians - Olomouc: Sigma jde do vedení! Sladký z bezprostřední vzdálenosti skóroval
Promotér XFN Kareš: Vémola odchod připravoval, je to zrada! Promotér XFN Kareš: Vémola odchod připravoval, je to zrada!
VŠECHNA VIDEA ZDE

Tříkilometrové fronty a rozhořčení fanoušci. Těžkopádně se rozjížděla v Riu sobota, první soutěžní den olympiády. Bezpečnostní kontroly byly příliš pomalé a za branami se kupili fanoušci, kdežto sportoviště naopak zela prázdnotou. „Omlouváme se,“ uznali chybu organizátoři. Konec špatných zpráv, se začátkem sportování měla vytrysknout krása olympiády. Místo toho mnozí fanoušci skřípali vzteky zuby.„Nechci tomu věřit. Je to absurdní, směšné,“ řekla agentuře Reuters osmadvacetiletá Natalia Carvalhová žijící v Riu. Koupila si vstupenky, aby viděla cvičit na kruzích Brazilce Arthura Zanettiho, do haly se však dostala až dávno po jeho sestavě. A nebyla sama. Tisíce dalších uvízly také u bran olympijského parku, kde je soustředěno velké množství sportovišť.

„Vždycky jsem říkala, že jediné, co chci z olympiády vidět, je Zanetti na kruzích. Je to ostuda, pořadatelé nemají dostatečný respekt k fanouškům,“ stěžovala si Carvalhová.

Stadion pro gymnastiku nebyl jediným, kde se sportovalo před téměř prázdnými tribunami. Jen pár stovek fanoušků dorazilo na Copacabanu, kde se hraje plážový volejbal. Ostatní čekali v pálícím slunci frontu na vstup dlouhou několik bloků. Podobná situace byla na házené či boxu.

Organizátoři uznali chybu a omluvili se. „Měli jsme problémy na některých bezpečnostních kontrolách v olympijském parku,“ řekl mluvčí Her Mario Andrada. „Musíme tuhle část olympiády zlepšit. Převeleli jsme další lidi ke kontrolám a během několika hodin bychom měli být v mnohem lepší kondici,“ dodal Andrada a zadoufal, že žádný fanoušek nepřišel o závody, na které si koupil lístek. Bylo to evidentně jen zbožné přání.

Organizátoři olympiády zdůvodnili zmatek nedostatečnou koordinací mezi několika bezpečnostními složkami včetně policie a najatými soukromými agenturami.

„Je to první olympijské dopoledne, měli jsme problémy s koordinací. Dlužíme veřejnosti vysvětlení a omluvu,“ uvedl mluvčí Andrada.

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Nový hrací model Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci.
Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu.

Profily klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

MS v hokeji 2019 (Slovensko): Program * Rozpis * Vstupenky * Tabulky

MS v biatlonu 2019 (Östersund): Program * Závody * Info a vstupenky

Články odjinud


Články odjinud