13. srpna 2016 • 17:27

Brankářka Solo po konci v Riu: Vyřadili nás zbabělci, daleko nedojdou

Autor: ,
TOP VIDEA
SESTŘIH Premier League: Swansea - Liverpool 1:0. Reds padli s posledním týmem SESTŘIH Premier League: Swansea - Liverpool 1:0. Reds padli s posledním týmem
Do Slavie přišli Trpišovského koně. V lize pod ním Kúdela, Kolář a Pokorný odehráli 78 zápasů Do Slavie přišli Trpišovského koně. V lize pod ním Kúdela, Kolář a Pokorný odehráli 78 zápasů
VŠECHNA VIDEA ZDE

Fotbalistky USA vyřazeny už ve čtvrtfinále po penaltovém rozstřelu se Švédskem (1:1, na pen. 3:4)? To je pro největší favoritky olympijského turnaje velká rána. Jen těžko se s ní srovnávala brankářka Hope Solo. "Myslím, že jsme hráli proti zbabělcům. Lepší tým dnes nevyhrál," řekla jedna z největších hvězd obhájkyň zlata.Tohle je zatím největší fotbalové překvapení v Riu. Tým fotbalistek USA poprvé od zařazení ženského fotbalu do olympijského programu nezíská medaili. Obhájkyně zlata prohrály ve čtvrtfinále na penalty se Švédskem. Američanky vyhrály čtyři z pěti olympiád, na kterých se ženský fotbal hrál. Pouze v roce 2000 v Sydney je ve finále porazily Norky.

Solo nebyla zklamaná z výkonu svého týmu, ale z defenzivního přístupu soupeřek. „Nejlepší tým dnes nevyhrál, i tak jsem na nás hrdá. Hráli jsme s partou zbabělců, nechtěli proti nám otevřít zápas. Podle mě v turnaji už daleko nedojdou,“ hodnotila své poslední vystoupení na turnaji.

Trenérka Švédek Pia Sundhageová, která americkou reprezentaci dřív trénovala, na její prohlášení reagovala: "Je v pořádku, když jste zbabělec, a vyhrajete." Solo se k výměně názoru ještě vrátila na Twitteru. „Prohry mě štvou. Neumím moc prohrávat,“ přiznala se.

Pro Solo šlo o vypjatý turnaj. Musela si na něm vyslechnout výsměšné skandování brazilských fanoušků. Ti pokaždé, když se americká brankářka dotkla míče, volali "zika". Reagovali tak na komentáře americké reprezentantky na sociálních sítích ohledně nákazy virem.

Vyřazení od Švédska snášela americká brankářka Hope Solo jen velmi těžko
Vyřazení od Švédska snášela americká brankářka Hope Solo jen velmi těžko

Více o LOH Rio de Janeiro 2016 čtěte ZDE>>>

 

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

Témata:  sport, fotbal, LOH Rio 2016
 Klasická verze
Mobilní verze