23. srpna 2016 • 12:58

Ty zrůdo! Lochte přišel o všechny sponzory. Jsem jen člověk, kaje se

Autor: ,
TOP VIDEA
Stanciu míří do Sparty! Podívejte se na jeho statistiky i úspěchy Stanciu míří do Sparty! Podívejte se na jeho statistiky i úspěchy
Olympijská nominace je odměnou za léta tvrdé dřiny, říká Brandon Maxwell Olympijská nominace je odměnou za léta tvrdé dřiny, říká Brandon Maxwell
VŠECHNA VIDEA ZDE

To bolí! Americký plavec Ryan Lochte ztratil po aféře s nahlášením falešného přepadení během olympijských her v Riu všechny hlavní sponzory. K výrobci plaveckých potřeb Speedo se přidali další tři v čele s oděvní společností Ralph Lauren. Dohromady tak podle médií Lochte přijde o více než milion dolarů a navíc je pod pořádnou mediální palbou."Choval jsem se nedospěle a udělal jsem hloupou chybu, ale jsem jen člověk. Určitě se z toho poučím," uvedl dvanáctinásobný olympijský medailista, který dostává od amerického tisku sodu.

"Lochte - špinavá zrůda," hlásí z tiutlní strany Daily News. New York Post zase z rodáka z Rochestru dělá "Ohavného Američana."

Do Ryana Lochteho se po skandálu pustil ve velkém i americký tiskDo Ryana Lochteho se po skandálu pustil ve velkém i americký tisk

Lochte, jenž v Riu vybojoval jedno zlato ve štafetě, a s ním reprezentační kolegové Gunnar Bentz, Jack Conger a James Feigen se po skončení plaveckých soutěží v Riu dopustili výtržností a vandalství na čerpací stanici. Pokusili se pak odvrátit pozornost vymyšlenou historkou o tom, že byli oloupeni falešnými policisty.

Dvaatřicetiletý Lochte v případu fungoval jako jakýsi mluvčí celé čtveřice. Případ vyšetřuje disciplinární komise Mezinárodního olympijského výboru.

Lochte i svaz se omluvili

Už dříve se Lochte omluvil organizátorům v televizním rozhovoru i prostřednictvím svého twitterového účtu. "Chtěl bych se omluvit za své chování z minulého víkendu. Za to, že jsem nebyl pečlivější a otevřenější v tom, jak jsem popisoval události toho časného rána," uvedl na twitteru.

"Chování těchto sportovců je nepřijatelné a nereprezentuje hodnoty týmu USA," uvedl ve čtvrtečním prohlášení šéf USOC Scott Blackmun. "Omlouváme se našim hostitelům v Riu a brazilskému lidu za tuto nepříjemnost během toho, co by měla být oslava dokonalosti," dodal.

Lochte coby mluvčí čtveřice v rozhovorech s médii barvitě popisoval, jak se v neděli nad ránem údajná loupež odehrála. Zločinci se podle něj vydávali za policisty, zastavili taxík s Američany a sebrali jim peníze. "Vytáhli zbraně a řekli nám, abychom si lehli na zem. Já jsem odmítl s tím, že jsme neudělali nic špatného. Ten chlap vytáhl zbraň, natáhl kohoutek, přiložil mi ji na čelo a řekl: 'Na zem'. Dal jsem ruce nahoru a poslechl," uvedl Lochte.

Jenže byla to lež a přišel trest!

Ryan Lochte v Riu vybojoval jedno zlato ve štafetě,
Ryan Lochte v Riu vybojoval jedno zlato ve štafetě,

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze