8. února 2018 • 12:46

Toyota bude až do roku 2024 hlavním partnerem českých paralympioniků

Autor:
Čeští paralympionici mají nového sponzora
TOP VIDEA
Slovácko - Sparta: Stanciu vykoupal dva obránce, Drchal dal svůj první gól – 1:0 pro Spartu Slovácko - Sparta: Stanciu vykoupal dva obránce, Drchal dal svůj první gól – 1:0 pro Spartu
Zákrok na Jágra? Strašné, jsme tu, abychom ho ochránili, smějí se Travelling Jagrs Zákrok na Jágra? Strašné, jsme tu, abychom ho ochránili, smějí se Travelling Jagrs
VŠECHNA VIDEA ZDE

V návaznosti na celosvětové partnerství Paralympijských her se Toyota stala novým partnerem českých paralympioniků. Český paralympijský výbor (ČPV) uzavřel s Toyotou partnerství až do roku 2024. Spolupráci na lokální úrovni stvrdili na tiskové konferenci ředitel Toyota Central Europe-Czech, Martin Peleška, společně s Alenou Erlebachovou, výkonnou předsedkyní Českého paralympijského výboru. Toyota zároveň předala ČPV první automobily.„Velmi se těšíme na dlouhodobou spolupráci s Českým paralympijským výborem. Být oficiálním partnerem Paralympijských her pro nás hodně znamená, a to nejen na celosvětové úrovni, ale zejména na té lokální. Nejde pro nás jen o čest, že se můžeme podílet na tak neuvěřitelných sportovních výkonech. Pro nás je to zároveň významný krok pro naplnění naší vize, kterou je plně mobilní společnost, v níž má každý stejnou šanci, bez ohledu na to, zda žije s nějakým druhem omezení, či nikoli,“ říká Martin Peleška, ředitel Toyota Central Europe – Czech.

Český paralympijský výbor si již přezval první vozy, kterými jsou zejména hybridní Toyoty RAV4. V dalších týdnech se mohou sportovci těšit také na užitkové vozy Toyota Proace a vůz je připraven rovněž pro vítěze ankety Nejlepší hendikepovaný sportovec roku.

„Pan Peleška prakticky vyjádřil vše, co bych řekla i já. Také Český paralympijský výbor se těší na dlouhodobou spolupráci. Oceňujeme, že Toyota přistupuje k ČPV a hendikepovaným sportovcům jako takovým velice vstřícně. Za to bych jim chtěla vyjádřit velký dík,“ doplnila výkonná předsedkyně ČPV Alena Erlebachová.

Celosvětové i lokální partnerství Toyoty podpoří rovněž rozsáhlá kampaň v televizi i na internetu. V kampani se objeví například kanadská paralympijská sportovkyně Lauren Woolstencroftová, osminásobná paralympijská vítězka ve sjezdovém lyžování, nebo členové české sledge hokejové reprezentace.

Partnerství v rámci Paralympiády není první aktivitou, kterou Toyota na tomto poli realizovala. Toyota již řadu let podporuje mobilitu lidí s ochrnutím končetin. Například Nadace Toyota Mobility Foundation vypisuje celosvětovou výzvu Mobility Unlimited Challenge dotovanou částkou čtyř milionů dolarů (86 milionů korun). Cílem je navrhnout technologie, které pomůžou zlepšit mobilitu a nezávislost osob trpících ochrnutím.

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>

Program ZOH >> Hokej na ZOH 2018 >>

Témata:  sport, paralympiáda, Toyota
 Klasická verze
Mobilní verze