Paralympiáda 2021 | Startují paralympijské hry. Českým vlajkonošem je sledge hokejista Hrbek | iSport.cz
9. března 2018 • 11:12

Startují paralympijské hry. Českým vlajkonošem je sledge hokejista Hrbek

Autor: ČTK
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
INSIDER: Krejčíková riskuje úspěch na Masters. Španělky v Praze bez opor
I přes frustraci musíte na děkovačku jít, říká Siegl. Proč dodnes nadává Haškovi?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Pátečním slavnostním zahájením začnou tradičně necelé dva týdny po skončení zimní olympiády paralympijské hry. Mezi handicapovanými sportovci budou v Pchjongčchangu od 10. do 18. března pod dohledem maskota medvěda Pandabiho poprvé v historii na zimní paralympiádě startovat sportovci KLDR a Rusové se podobně jako na olympiádě představí jen pod neutrální vlajkou.Mezi 670 paralympioniky z 49 zemí nechybí výprava České republiky, kterou tvoří patnáctka sledge hokejistů a šestice lyžařů. Z minulé paralympiády v Soči se Češi vrátili bez medaile, ve Vancouveru 2010 získala bronz sjezdařka Anna Pešková.

Severní Korea dosud startovala jen na letních paralympiádách - před dvěma lety v Riu de Janeiro měla dva zástupce, v Londýně 2012 jednoho. Pozvánku do Pchjongčchangu dostali dva handicapovaní lyžaři. Na rozdíl od olympiády ale nepůjdou při zahájení sportovci pořadatelské země, kterých bude 36, s reprezentanty KLDR pod vlajkou symbolizující sjednocení Korejského poloostrova.

Po skandálu se státem řízeným dopingem se i na paralympiádě představí jen vybraní sportovci Ruska. Bude jich dohromady třicet a chybějí třeba ve sledge hokeji. Startovat budou pod vlajkou Mezinárodního paralympijského výboru.

Vlajkonošem české výpravy bude sledge hokejista Miroslav Hrbek, účastník třetí paralympiády. V neděli s týmem začne souboje ve skupině duelem s domácí Koreou, dalšími soupeři budou USA a Japonsko. V Soči byli sledge hokejisté pátí.

Z lyžařů budou startovat Pavel Bambousek, Miroslav Lidinský, zrakově handicapovaný Patrik Hetmer s trasérem Miroslavem Máčalou, Anna Pešková s trasérkou Michaelou Hubačovou, Tadeáš Kříž s trasérem Radimem Nevrlým a Tomáš Vaverka.

Handicapovaní sportovci si na zimních hrách během devíti dnů rozdělí 80 sad medailí v alpském a klasickém lyžování, biatlonu, snowboardingu, sledge hokeji pro sportovce s poškozením dolních končetin a curlingu pro vozíčkáře.

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud