nit, zoh, inf
Začít diskusi (0)

Čelila dalším a dalším neúspěchům. Americká lyžařka Mikaela Shiffrinová přesto dodržela původní plán a na ZOH v Číně se zúčastnila všech šesti disciplín. Kvůli přeloženému týmovému závodu si dokonce přehodila letenky. A pak prohrála tři ze svých čtyř jízd a zase skončila bez medaile. „Cítím, že jsem to ostatním prohrála,“ hlesla Shiffrinová.

Z nadpozemské lyžařky se stala člověkem. Mikaela Shiffrinová bojovala na olympijských svazích v Jen-čchingu do poslední chvíle, ale smutné vyústění svých Her už nezměnila.

V týmovém závodě sice nejdřív v osmifinále porazila Slovenku Rebeku Jančovou, kdysi dominantní slalomářka pak ale v dalších kolech paralelního závodu vždycky prohrála. Ve čtvrtfinále o dvě setiny s Italkou Martou Bassinovou, to ještě Američané zvládli a postoupili.

Semifinálová porážka Shiffrinové o jednu desetinu sekundy s Němkou Lenou Dürrovou ale přispěla k vyřazení. A 52 setin, které v boji o bronz dostala od Norky They Louisy Stjernesundové, měly vliv na to, že americký tým skončil bez medaile.

„I pro mě je velmi snadné říct, že jsem to týmu prohrála. Chtěla jsem všem pomoct, ale cítím, že jsem jim to prohrála,“ řekla Shiffrinová. „Ale závodili jsme společně a to v lyžování často neděláme. Nejsem zklamaná. Na těchto Hrách jsem zažila hodně zklamání, ale dnešek k nim nepatří. Dnešek je moje nejlepší vzpomínka.“

Shiffrinová, dosud zlatá dívka světového lyžování, prožila v Číně neustávající sérii nepříjemností. V obřím slalomu i slalomu speciál vypadla už v páté bráně. V super-G a sjezdu se do cíle dostala, ale na medaile neútočila. A když měla šanci v alpské kombinaci, znovu skončila po pár obloucích slalomové trati. A satisfakce se jí nedostalo ani v týmovém závodě.

„Každý člověk na Zemi si prochází svými těžkostmi. Musíte se prostě zvednout. Pro mě je to nejdůležitější výstup z posledních dvou týdnů a nemá to co dělat s olympiádou,“ řekla Shiffrinová. „Jsem vděčná, že mi tyhle dva týdny daly platformu pro to, abych to řekla. A možná, abych se z toho něco naučila.“

Shiffrinová se na olympiádě kvůli svým výsledkům nedostávala na oficiální tiskovky po závodech. Místo toho ale po každé jízdě dlouho stála v mixzoně a poutavě vyprávěla o svých emocích. I když po slalomu přišlo upozornění, že se médiím dál nebude věnovat, Shiffrinová mluvila dál.

„Nevím, jestli je tu nějaký důvod proč. Možná prostě nemám žádný filtr. Možná bych ho měla mít,“ uvedla Shiffrinová.

Velká šampionka se musela vyrovnávat i s nepřátelstvím lidí na sociálních sítích.

„Nechci s nimi mluvit. Doufám, že je nikdy nepotkám tváří v tvář. A jsem si jistá, že pokud by se to stalo, neřekli by mi to, co říkají nebo píšou online,“ prohlásila Shiffrinová. „Chci se bavit s lidmi, kteří mají potenciál být milí a rozšiřovat zprávu o tom, že je třeba vstát z postele. I když zažívají velké zklamání, nebo ztratili svého otce, nebo byli šikanováni ve škole.“

Shiffrinová se vrací z vrcholné akce bez medaile poprvé v kariéře. Ukončila tak sérii, která začala v roce 2013 na MS ve Schladmingu, kde se stala v pouhých sedmnácti letech šampionkou ve slalomu.

„Myslím, že o sobě vím míň než před třemi týdny. Čím starší jsem, tím míň toho vím. Něco víte, pak se ve svém životě posunete trochu dál a říkáte si: Hele, tahle teorie je špatná. Zkus nějakou jinou,“ řekla Shiffrinová.

Online přenos - ZOH 2022

Zprávy ze dne 15. února 2022

15. února 2022 · 02:31

AKROBATICKÉ LYŽOVÁNÍ: Startuje finále slopestylu žen.Závod sledujte online zde>>>

15. února 2022 · 02:05

CURLING: Devátým kolem pokračuje na úvod 11. dne ZOH v Pekingu turnaj mužských reprezentací. Hrají se zápasy Rusko – Norsko, Kanada – Čína, Švýcarsko – USA a Švédsko – Dánsko. Online je sledujte zde>>>

Zprávy ze dne 14. února 2022

Důležitý moment
14. února 2022 · 22:30

Česká účast v programu 11. dne Her:
4:00 sjezd ženy (Ledecká, Nová, Nováková)
7:30 biatlon - štafeta 4x7,5 km muži (Česko - Štvrtecký, Karlík, Václavík, Krčmář)
9:00 severská kombinace - skok velký můstek muži (Daněk, Pažout, Portyk, Vytrval)
9:40 hokej muži - předkolo play off: Česko - Švýcarsko
11:30 krasobruslení - ženy - krátký program (Březinová)
12:00 severská kombinace - běh 10 km muži (Daněk, Pažout, Portyk, Vytrval)
13:15 dvojboby muži - 3. a 4. jízda (Dvořák, Nosek)

 

Další boje o medaile:
2:30 akrobatické lyžování - slopestyle ženy
2:30 snowboarding - Big Air ženy
6:00 snowboarding - Big Air muži
7:30 rychlobruslení - stíhací závod družstev muži a ženy

Hokejová reprezentace
14. února 2022 · 21:42

HOKEJ: Kurzy na český triumf letí dolů, po působivém skolení ruské překážky propuká medailová nálada. Ale bacha! Cesta do olympijského čtvrtfinále bude bolet. Přinejmenším. „Švýcaři zatím hráli jako na rybníku, ale jsou rádi, že jdou na nás,“ vysílá varovné signály kouč Pavel Rosa, jenž společně s Christianem Dubém vede Fribourg v tamní elitní lize. A rovnou na prvním fleku. Rozhovor čtěte ZDE>>>

14. února 2022 · 20:54

BIATLON: Extrémně náročné tratě v nadmořské výšce těsně pod hranou pravidel. Ďábelská kombinace prověřuje biatlonisty i běžce na lyžích v olympijském horském středisku v Čang-ťia-kchou. Už řada borců se dostala během závodů do vážných problémů, v čele s Norkou Ingrid Tandrevoldovou, která v neděli zkolabovala v cíli biatlonové stíhačky, a Hry pro ni skončily. „Je to tady prověrka,“ říká reprezentant Michal Krčmář. „Problém je, že se závody v téhle výšce nejezdí v nízkých intenzitách, ale na plné pecky,“ přidává doktor české výpravy Libor Vítek. Celé téma čtěte ZDE>>>

Hokejová reprezentace
14. února 2022 · 20:14

HOKEJ: Je to klíčový den, zápas o všechno. Buď se posunete k medailím, nebo balíte kufr. Na co hokejista myslí, když přicházejí v reprezentaci vyřazovací bitvy? Má strach? Jakub Nakládal zažil v reprezentaci hodně velkých utkání. Má bronz z MS 2012, zná postupy ze čtvrtfinále i bolestivá vyřazení. Na poslední olympiádě v Jižní Koreji s celou partou těžce kousal čtvrté místo. V podcastu Zimák vás pustí do světa profesionálního hokejisty, když přichází zápas o všechno.

 

Video placeholder
Jakub Nakládal o reprezentačních zápasech o všechno: Rozhoduje i klid trenéra
Ester Ledecká
14. února 2022 · 20:00

ALPSKÉ LYŽOVÁNÍ: Sjezd s Ester Ledeckou začíná už za osm hodin, kdo jsou největší soupeřky české hvězdy? Více čtěte ZDE>>>

Hokejová reprezentace
14. února 2022 · 18:11

HOKEJ: S národním týmem v Pekingu bojuje o to, aby český hokej uťal bolavou dobu sucha. Ovšem v myšlenkách zůstává i v Česku. V klubu, který ho živí, a teď se nebezpečně potápí… Zdeněk Orct, trenér gólmanů v reprezentaci i v Litvínově, přiznává, že osud svého klubu sleduje. A má obavy. „Jsem z toho hodně nešťastný,“ tvrdí v rozhovoru pro iSport.cz. Přiznává, že strach ze sestupu má velký… Celý rozhovor čtěte ZDE>>>

Začít diskuzi