iSport.cz, zoh
Biatlon na ZOH 2022
Vstoupit do diskuse (3)

Biatlonový sprint na olympijských hrách v Pekingu se českým závodnicím nepovedl. Nejlepší byla na 25. místě Lucie Charvátová, o 7 sekund za ní skončila Jessica Jislová. Markéta Davidová selhala na střelnici a kvůli čtyřem trestným okruhům spadla až na začátek páté desítky. Vyhrála Norka Marte Olsbuová Røiselandová před Švédskou Elvirou Öbergovou. Třetí skončila Italka Dorothea Wiererová. 

Vedoucí žena Světového poháru Olsbuová Röiselandová vylepšila stříbro z Pchjongčchangu a slaví první individuální olympijské zlato. Na hrách v Pekingu získala už třetí medaili. Druhá byla se ztrátou 30,9 sekundy Švédka Elvira Öbergová, bronz má Italka Dorothea Wiererová, která za vítězkou zaostala o 37,2 sekundy.

Jedenáctá žena Světového poháru Davidová si po druhém nejhorším sprintu sezony výrazně zkomplikovala pozici do nedělního stíhacího závodu. Odstartuje se ztrátou dvou minut a 27 sekund na Olsbuovou Röiselandovou.

„Při nástřelu jsem se sice usmívala, ale v závodě mě smích rychle přešel. Nevím co se tam přihodilo. Při ranách vleže jsem cvakala na vítr, ale nevím, kde to bylo a co jsem udělala jinak než normálně,“ litovala Davidová po dojezdu před novináři.

Před první střelbou ztrácela díky rychlému běhu na čelo jen 9,4 sekundy, po dvou omylech se však propadla. Podle asistenta trenéra Jiřího Holubce byly její netrefené rány výše, než měly být. „Myslím, že je přejížděla. Nemyslím si ale, že by se tu Markéta střelecky trápila. Nevyšlo jí to jen dnes,“ uvedl Holubec poté, co Davidová netrefila ani další dvě rány vestoje.

Pětadvacetiletá závodnice nenavázala na šesté místo z předchozího vytrvalostního závodu, kde do samého závěru bojovala o vítězství a připravila se o něj neúspěšnou poslední ranou. Navzdory jedenáctému nejrychlejšímu běžeckému času se dělila o 41. místo s Ivonou Fialkovou ze Slovenska. „Nemyslím si, že bych velké akce nezvládala. Zajela jsem dobrý individuál, ale nevím, co se dnes stalo,“ krčila rameny Davidová.

Charvátová si vedla na střelnici lépe. Po úvodní čisté střelbě vleže byla blízko úspěchu také ve „stojce“, jenže poslední rána nakonec do terče nespadla. „Se střelbou jsem tu spokojená, ale na trati se trápím. Nepoznávám se. Poslední kolo bylo těžké a cítila jsem, jak mi vteřiny a umístění jen propadají,“ uvedla rodačka z Hradce Králové, která měla 44. běžecký čas.

Nadále se však drží v boji o účast v závodě s hromadným startem. „Budu bojovat jako lev. Jet masák na olympiádě by byla třešnička na dortu a něco krásného. Je tu ale ještě stíhací závod a nevím, zda se na této trati ještě v mém běhu něco zlepší,“ dodala Charvátová.

Online přenos - ZOH 2022

Zprávy ze dne 7. února 2022

Markéta Davidová
7. února 2022 · 18:47

BIATLON: Na minulé olympiádě ještě sám závodil. Po ukončení kariéry před dvěma lety už ale Michal Šlesingr bývalé kolegy sleduje jen v televizi. U té mu bylo v pondělí české jedničky Markéty Davidové až líto, když netrefila poslední terč závodu. „Podmínky nebyly úplně těžké, ale ani ideální. Takže výkon je to pěkný, jen je škoda, že neměla víc štěstíčka na své straně,“ řekl. Do dalších závodů jí věří. Celý rozhovor čtěte ZDE>>>.

7. února 2022 · 18:46

SANĚ: Dostala tu nejtvrdší ránu. Rodina gruzínského sáňkaře Nodara Kumaritašviliho, který před dvanácti lety zahynul při hrůzné nehodě přímo v olympijské dráze ve Whistleru, se ale nevzdala své dlouholeté vášně. Na Hrách v Pekingu závodil o víkendu jeho bratranec Saba. „Nechtěl jsem, aby po Nodarovi saně v Gruzii umřely,“ vysvětluje Saba. Více čtěte ZDE>>>.

Ester Ledecká
7. února 2022 · 18:44

SNOWBOARDING: O tuhle dívku má zájem celý svět. Sněhová obojživelnice Ester Ledecká je pár dní po startu olympijských her v Pekingu žádanou senzací. Zvlášť, když snowboardový závod v paralelním slalomu ji čeká už v úterý. Svá mediální okénka si pečlivě vybírá, ale pro deník Sport si čas udělala. Spolu s bratrem Jonášem, uznávaným výtvarníkem a všestranně nadaným umělcem, který svou imaginací vytvořil sestřino alter ego STR. Více čtěte ZDE>>>.

7. února 2022 · 18:00

Podívejte se na večerní olympijské zprávy shrnující pondělní dění v Pekingu.

Markéta Davidová
7. února 2022 · 17:06

BIATLON: Jindřich Šikola je trenér české juniorské biatlonové reprezentace a bývalý osobní trenér Markéty Davidové. Co je to mít talent na biatlon, jak se trénuje a jaká byla Markéta Davidová? Co si myslí o nejdůležitějším okamžiku, kdy dnes minula poslední ránu ve vytrvalostním závodu a přišla tak možná o olympijské zlato? 

Vstoupit do diskuze (3)