První české vystoupení na ZOH v Pekingu a první strhující výhra. Postarali se o ni manželé Zuzana a Tomáš Paulovi, kteří vstoupili do olympijského turnaje smíšených dvojic v curlingu dramatickým vítězstvím 7:6 v nastavení nad norským párem Kristin Skaslienová, Magnuse Nedregotten. Triumf nad obhájci bronzových medailí ale příliš neoslavovali.
Proběhl zápas podle vašich představ?
Tomáš Paul: „Hráli jsme pod své možnosti, trošku jsme bojovali s tím, jak správně číst led. To se pak projevilo v chybách, které jsme museli celou druhou půlku zápasu dotahovat. Ale ve finále se nám podařilo dostat se zpátky tím, že Norové udělali chybu v osmém endu a pak se nám podařilo ukrást extra end.“
Co jste říkali na atmosféru utkání?
Zuzana Paulová: „Velmi mile mě překvapilo, že tady Číňané připravili kapelu dudáků, protože pro curling jsou dudy něco jako státní symbol, takovou váhu mají. Pro náš sport je to trochu jako hymna. Slyšet tady dudáky je něco jen o trochu míň, jak slyšet českou hymnu.“
Tomáš Paul: „Mně to přineslo hodně emocí, protože když člověk slyší dudy a vychází na hrací plochu, chce se mu brečet. Musel jsem to trochu zamáčknout.“
Potěšilo vás, že přišli fandit hokejisté?
Zuzana Paulová: „Jsme úplně nadšení. Kluci strašně moc děkujeme, byli jste úplně nejlepší. Chápu, že to pro vás bylo strašně těžký sledovat zápas bez komentátorů, vůbec nevím, co jste z toho měli, ale jsme strašně rádi, že jste dorazili.“
Co podle vás nakonec zlomilo zápas z Nory?
Tomáš Paul: „Nikdy nevzdáváme koncovky, protože vždycky může přijít chyba. Myslím, že zápas zlomila chyba Kristin v osmém endu, byla trošku široká s takeoutem, měli jsme možnost dohodit na čtyři. To se nám sice nepovedlo, ale stále jsme věřili, že ukradneme poslední end.“
Co jste si řekli, když se to povedlo? Ani jste se neradovali…
Zuzana Paulová: „Curleři se snaží neradovat, když vyhrají chybou soupeře. Nebyl to určitě lehký kámen, sama bych ho házet nechtěla, ale byl to pořád prohraný zápas soupeřů, ne náš vyhraný. A to není moment, kdy se curleři začnou bezhlavě radovat. Já za sebe cítila hlavně extrémní úlevu, že zápas skončil. Necítila jsem se úplně jistá v kramflecích, dělala jsem chyby, které normálně nedělám. Zápas jsem neodehrála podle svých standardů. Hlavně jsem se z toho chtěla otřepat a vyběhnout. Ale je strašně důležité, že to klaplo, vyhráli jsme a máme něco v zápise.“
Zprávy ze dne 7. února 2022
ALPSKÉ LYŽOVÁNÍ: Olympijskou vítězkou v obřím slalomu je švédská lyžařka Sara Hectorová, jež potvrdila pozici nejlepší ženy této disciplíny v aktuální sezoně Světového poháru. Stříbro získala Italka Federica Brignoneová, bronz Švýcarka Lara Gutová. Slovenka Petra Vlhová obsadila až čtrnácté místo, Mikaela Shiffrinová stejně jako jediná Češka Elese Sommerová nedokončila první kolo.

SKOKY NA LYŽÍCH: Nor Johann André Forfang nebude kvůli koronaviru v Pekingu startovat. Šestadvacetiletý závodník se dnes vzdal naděje, že odlet do dějiště ještě stihne. Forfang měl pozitivní test v lednu a stále se koronaviru v těle nemůže zbavit, aby absolvoval potřebný počet negativních odběrů nutný k cestě. „Není to fér. Žiju úplně normální život a trénuju jako obvykle, ale pořád nejsem dost 'zdravý' na to, abych mohl přijet do Číny,“ napsal v noci na instagramu.
HOKEJ: Kanaďanky v bláznivém utkání hraném v respirátorech porazily Rusko jasně 6:1.
Rusko - Kanada 1:6 (0:2, 1:2, 0:2)
Branky: 38. Šochinová - 3. Nurseová, 3. Fillierová, 28. Rattrayová, 31. Ambroseová, 41. Johnstová, 46. Poulinová.
AKROBATICKÉ LYŽOVÁNÍ: Rakušan s českým původem Matěj Švancer překvapivě neprošel do finále v disciplíně Big Air. Nepovedl se mu ani jeden ze tří skoků a do finálové dvanáctky měl daleko.

ALPSKÉ LYŽOVÁNÍ: Slovenka Petra Vlhová v obřím slalomu medaili nezíská. Po dojetí druhého kola je pátá, dalších dvanáct závodnic má jízdu ještě před sebou.
