První české vystoupení na ZOH v Pekingu a první strhující výhra. Postarali se o ni manželé Zuzana a Tomáš Paulovi, kteří vstoupili do olympijského turnaje smíšených dvojic v curlingu dramatickým vítězstvím 7:6 v nastavení nad norským párem Kristin Skaslienová, Magnuse Nedregotten. Triumf nad obhájci bronzových medailí ale příliš neoslavovali.
Proběhl zápas podle vašich představ?
Tomáš Paul: „Hráli jsme pod své možnosti, trošku jsme bojovali s tím, jak správně číst led. To se pak projevilo v chybách, které jsme museli celou druhou půlku zápasu dotahovat. Ale ve finále se nám podařilo dostat se zpátky tím, že Norové udělali chybu v osmém endu a pak se nám podařilo ukrást extra end.“
Co jste říkali na atmosféru utkání?
Zuzana Paulová: „Velmi mile mě překvapilo, že tady Číňané připravili kapelu dudáků, protože pro curling jsou dudy něco jako státní symbol, takovou váhu mají. Pro náš sport je to trochu jako hymna. Slyšet tady dudáky je něco jen o trochu míň, jak slyšet českou hymnu.“
Tomáš Paul: „Mně to přineslo hodně emocí, protože když člověk slyší dudy a vychází na hrací plochu, chce se mu brečet. Musel jsem to trochu zamáčknout.“
Potěšilo vás, že přišli fandit hokejisté?
Zuzana Paulová: „Jsme úplně nadšení. Kluci strašně moc děkujeme, byli jste úplně nejlepší. Chápu, že to pro vás bylo strašně těžký sledovat zápas bez komentátorů, vůbec nevím, co jste z toho měli, ale jsme strašně rádi, že jste dorazili.“
Co podle vás nakonec zlomilo zápas z Nory?
Tomáš Paul: „Nikdy nevzdáváme koncovky, protože vždycky může přijít chyba. Myslím, že zápas zlomila chyba Kristin v osmém endu, byla trošku široká s takeoutem, měli jsme možnost dohodit na čtyři. To se nám sice nepovedlo, ale stále jsme věřili, že ukradneme poslední end.“
Co jste si řekli, když se to povedlo? Ani jste se neradovali…
Zuzana Paulová: „Curleři se snaží neradovat, když vyhrají chybou soupeře. Nebyl to určitě lehký kámen, sama bych ho házet nechtěla, ale byl to pořád prohraný zápas soupeřů, ne náš vyhraný. A to není moment, kdy se curleři začnou bezhlavě radovat. Já za sebe cítila hlavně extrémní úlevu, že zápas skončil. Necítila jsem se úplně jistá v kramflecích, dělala jsem chyby, které normálně nedělám. Zápas jsem neodehrála podle svých standardů. Hlavně jsem se z toho chtěla otřepat a vyběhnout. Ale je strašně důležité, že to klaplo, vyhráli jsme a máme něco v zápise.“
Zprávy ze dne 7. února 2022
ALPSKÉ LYŽOVÁNÍ: Královskou lyžařskou disciplínu sjezd vyhrál Švýcar Beat Feuz. Druhý byl o desetinu sekundy Francouz Johan Clarey, jenž je ve 41 letech nejstarším olympijským medailistou ve sjezdovém lyžování. Bronz získal Rakušan Matthias Mayer, vítěz sjezdu ze Soči 2014.

Země pand Čína má problémy s produkcí aktuálně nejslavnějšího zástupce tohoto druhu medvěda, pandou Ping Dwen Dwen, jež je maskotem olympijských her v Pekingu. Kvůli velkému zájmu je Ping Dwen Dwen vyprodaná a vázne i zásobování. „Vzhledem k svátkům si vzalo hodně pracovníků v továrnách dovolenou, což narušilo dodávku zboží,“ uvedl pro agenturu AFP mluvčí organizačního výboru her Čao Wej-tung.

ALPSKÉ LYŽOVÁNÍ: Francouz Johan Clareyse dostal na druhé místo sjezdu. Dál vede Švýcar Feuz, třetí je Rakušan Mayer.
ALPSKÉ LYŽOVÁNÍ: Máme tu změnu v čele sjezdu. Beat Feuz ze Švýcarska zajel zatím nejlépe ze všech a dostává se na první místo. Druhý je Rakušan Matthias Mayer a třetí Kanaďan James Crawford.
HOKEJ: Ve 12:10 pekingského času (5:10 SEČ) měl začít duel hokejistek Ruska a Kanady. Jenže nezačal. Rusky údajně nedodaly výsledky svých covidových testů, soupeřky odmítly opustit šatnu a nastoupit. Nakonec utkání odstartovalo s hodinovým zpožděním a za dost specifických podmínek. Více čtěte zde>>>


