První české vystoupení na ZOH v Pekingu a první strhující výhra. Postarali se o ni manželé Zuzana a Tomáš Paulovi, kteří vstoupili do olympijského turnaje smíšených dvojic v curlingu dramatickým vítězstvím 7:6 v nastavení nad norským párem Kristin Skaslienová, Magnuse Nedregotten. Triumf nad obhájci bronzových medailí ale příliš neoslavovali.
Proběhl zápas podle vašich představ?
Tomáš Paul: „Hráli jsme pod své možnosti, trošku jsme bojovali s tím, jak správně číst led. To se pak projevilo v chybách, které jsme museli celou druhou půlku zápasu dotahovat. Ale ve finále se nám podařilo dostat se zpátky tím, že Norové udělali chybu v osmém endu a pak se nám podařilo ukrást extra end.“
Co jste říkali na atmosféru utkání?
Zuzana Paulová: „Velmi mile mě překvapilo, že tady Číňané připravili kapelu dudáků, protože pro curling jsou dudy něco jako státní symbol, takovou váhu mají. Pro náš sport je to trochu jako hymna. Slyšet tady dudáky je něco jen o trochu míň, jak slyšet českou hymnu.“
Tomáš Paul: „Mně to přineslo hodně emocí, protože když člověk slyší dudy a vychází na hrací plochu, chce se mu brečet. Musel jsem to trochu zamáčknout.“
Potěšilo vás, že přišli fandit hokejisté?
Zuzana Paulová: „Jsme úplně nadšení. Kluci strašně moc děkujeme, byli jste úplně nejlepší. Chápu, že to pro vás bylo strašně těžký sledovat zápas bez komentátorů, vůbec nevím, co jste z toho měli, ale jsme strašně rádi, že jste dorazili.“
Co podle vás nakonec zlomilo zápas z Nory?
Tomáš Paul: „Nikdy nevzdáváme koncovky, protože vždycky může přijít chyba. Myslím, že zápas zlomila chyba Kristin v osmém endu, byla trošku široká s takeoutem, měli jsme možnost dohodit na čtyři. To se nám sice nepovedlo, ale stále jsme věřili, že ukradneme poslední end.“
Co jste si řekli, když se to povedlo? Ani jste se neradovali…
Zuzana Paulová: „Curleři se snaží neradovat, když vyhrají chybou soupeře. Nebyl to určitě lehký kámen, sama bych ho házet nechtěla, ale byl to pořád prohraný zápas soupeřů, ne náš vyhraný. A to není moment, kdy se curleři začnou bezhlavě radovat. Já za sebe cítila hlavně extrémní úlevu, že zápas skončil. Necítila jsem se úplně jistá v kramflecích, dělala jsem chyby, které normálně nedělám. Zápas jsem neodehrála podle svých standardů. Hlavně jsem se z toho chtěla otřepat a vyběhnout. Ale je strašně důležité, že to klaplo, vyhráli jsme a máme něco v zápise.“
Zprávy ze dne 1. února 2022
HOKEJ: Pohled z čínské nemocnice? Ne, z olympijské vesnice! Menší nahlédnutí do jedné z jídelen, která je posetá průhlednými bariérami, poskytl z Pekingu fanouškům na Instagramu bývalý ruský hokejista Alexej Kovalev. Někdejší vynikající útočník, jenž jako asistent trenéra týmu Kunlun Red Star (KHL) byl přizván i do realizačního týmu hokejistů čínské hokejové reprezentace, si na příspěvku zrovna dává snídani a přeje dobré ráno i dobrý večer všem sledujícím.
HOKEJ: Den před odletem do Pekingu straší slovenské hokejisty covid. V bratislavské bublině jsou pozitivní dva hráči a trenér brankářů Ján Lašák. Problémy mají útočníci Peter Cehlárik a Michal Krištof, který ještě v neděli hrál extraligu za Kometu Brno (1+1). Vyšší hodnoty po testu vykazoval i další hráč. Podrobnosti čtěte ZDE:
HOKEJ: K části hokejové reprezentace, která se ještě připravuje v Praze, se připojili obránce Jan Ščotka a útočníci Jiří Smejkal a Tomáš a Hynek Zohornovi.
BIATLON: Jak se v Pekingu aklimatizovala jednadvacetiletá Tereza Voborníková? Nejmladší biatlonistka v české výpravě by sice mohla závodit ještě v juniorech, ale už je mezi největšími hvězdami na olympiádě. Ve videu přímo z Pekingu prozradí, jaké má zatím dojmy z čínského prostředí, jaké jídlo jí tam nejvíc chutná a jak se vyrovnává s tréninkem v arktických teplotách. Podívejte se na VIDEO.
JAK SLEDOVAT OLYMPIÁDU S ISPORT PREMIUM: Chcete si užít sportovní svátek naplno? Cesta ke pěti kanálům Eurosportu je jednoduchá! Podrobnosti o skvělé nabídce pro nové roční předplatitele iSport Premium najdete ZDE>>>
