Slováci ve stresu, pozitivní hráči i Lašák. Krištof hrál v neděli za Kometu
Den před odletem do Pekingu straší slovenské hokejisty covid. V bratislavské bublině jsou pozitivní dva hráči a trenér brankářů Ján Lašák. Problémy mají útočníci Peter Cehlárik a Michal Krištof, který ještě v neděli hrál extraligu za Kometu Brno (1+1). Vyšší hodnoty po testu vykazoval i obránce Mário Grman, který je pro jistotu také v izolaci.
„Přibyly dva případy,“ informoval slovenské novináře asistent generálního manažera Oto Haščák. „Jedním je Michal Krištof, který byl pozitivní, ale jeho infekčnost je celkem uspokojivá. Budeme ho sledovat a uvidíme, jak se bude jeho stav vyvíjet. Peter Cehlárik je na tom stejně, takže jsme v obou případech hodně trpěliví.“
Pozitivní je i trenér brankářů Ján Lašák. Slováci pro jistotu posunuli trénink, protože chtěli mít k dispozici všechny výsledky z ranního testování. „Situace se mění z hodiny na hodinu, ale neděláme paniku,“ říkal Haščák. „Pozitivní hráči zůstanou na pokojích, trénovat půjdou jen ti, kteří jsou negativní nebo mají infekčnost, která odpovídá požadavkům olympijského výboru.“
Slovenská výprava má do Pekingu odlétat ve středu. Pokud se situace nezlepší, budou trenéři povolávat náhradníky? „Připravujeme se i na druhý možný scénář, že by s námi někteří neodcestovali a tím pádem budeme řešit náhradníky,“ doplnil Haščák.
Otázkou také je, v jakém stavu dorazí slovenští reprezentanti, kteří ještě dnes hrají českou extraligu. Zatímco třinečtí Oceláři a Kometa uvolnili Marinčina, Romana, Daňa, Krištofa a Tomka, tak brankáře Branislava Konráda, obránce Petera Čerešňáka, Marka Ďalogu a útočníka Miloše Kelemena čeká ještě úterní zápas. Teprve pak vyrazí na sraz do Bratislavy.
Zprávy ze dne 9. února 2022
HOKEJ: První zápas turnaje mužů skončil. Olympijští sportovci z Ruska porazili na úvod skupiny B Švýcary fotbalovým výsledkem 1:0. O jedinou trefu utkání se postaral ve 20. minutě Anton Slepyšev. Dnes půjdou do akce také Češi, které od 14:10 čeká první duel proti Dánsku.
HOKEJ: Už za pár desítek minut vstoupí český národní tým do olympijského turnaje. Na úvod se postaví proti Dánsku. Když lze lovit v NHL, severský tým dovede poskládat poměrně solidní sestavu. Mohlo by si sáhnout pro brankáře Frederika Andersena nebo střelce Nikolaje Ehlerse. Ale bez zámoří? Přijde sázka na hodně urputnou defenzivu. Trenér Heinz Ehlers je prvním Dánem na lavičce národního týmu od roku 1994 a má docela drsný způsob, jak čelit favoritům. Tady je jeho parta. Česko proti ní zahájí olympijský turnaj. Více čtěte ZDE >>>
SNOWBOARDING: Česká snowboardcorssařka Vendula Hopjáková si už na olympiádě v Pekingu nezazávodí ani v týmové soutěži. Ředitelka komunikace ČOV Barbora Žehanová informovala o tom, že Hopjáková utrpěla zlomeninu v oblasti horní končetiny. „Budeme se snažit ji co nejdříve dostat do péče lékařů v Česku,“ doplnila.
SNOWBOARDING: Na zdraví trojnásobné olympijské šampionky Ester Ledecké si v Sazka studiu připili další dva olympijští medailisté. Bývalý akrobatický lyžař Aleš Valenta (zlatý ze Salt Lake City 2002) a biatlonistka Gabriela Soukalová (dvakrát stříbrná ze Soči 2014) společně s moderátorem Luďkem Staňkem. Podívejte se...
ALPSKÉ LYŽOVÁNÍ: Petra Vlhová se konečně dočkala, je olympijskou vítězkou ve slalomu! Slovenská favoritka, která vyhrála pět ze sedmi slalomů aktuální sezony Světového poháru, se ke zlatu posunula z osmého místa po prvním kole a nadchla svou zemi. Úžasné, velkolepé, grandiózní - takovými slovy popisují její triumf tamní média. Stala se tak teprve druhou slovenskou vítězkou v historii zimních her po biatlonistce Anastasiji Kuzminové. Více čtěte ZDE >>>
