Byl to vůbec gól? O smrtícím soupeři Češek rozhodly v nájezdech milimetry

Hanae Kuboová měla při svém nájezdu ohromnou porci štěstí
Puk po zakončení Kuboové se jen o malinký kousek došoural za brankovou čáru...
Česká brankářka Klára Peslarová smutně kouká na puk, který jen těsně přešel přes brankovou čáru
Klára Peslarová už nedokázala puk klouzající za čáru zastavit
O výhře Japonska rozhodlo šťastné zakončení Hanae Kuboové
Hanae Kuboová byla jedinou úspěšnou střelkyní v samostatných nájezdech
Puk po zakončení Kuboové skotačil na betonu Kláry Peslarové
26
Fotogalerie
Hokej na ZOH 2022
Začít diskusi (0)

PŘÍMO Z PEKINGU | Před zápasem vám to samozřejmě nikdo neřekne. Od nikoho neuslyšíte, že jdou do předem prohrané bitvy proti soupeři, s nímž nemají žádnou šanci. České hokejistky čeká ve čtvrtfinále gigant ze Spojených států amerických. Rozhodla o tom úterní prohra s Japonkami 2:3 v nájezdech. A v nich sporný gól, kdy puk sotva přeplazil brankovou čáru.

Šance mají proti hráčkám USA minimální. „Já to takhle nevidím. Nevím, co má osud za lubem. Nemyslím si, že kdybychom hráli s Finskem, bylo by to nějak jiné. Na papíře by to samozřejmě bylo lehčí, ale momentálně je pro nás těžký každý zápas,“ odmítl roli dopředu poraženého trenér českých hokejistek Tomáš Pacina.

Stačí se ale podívat na kurzy sázkových kanceláří, abyste pochopili, jak moc velkými favoritkami Američanky jsou. Kurz na jejich výhru ani není vypsaný. Byl by nižší než minimální hodnota 1,01:1. Naopak na výhru Češek si můžete vsadit s kurzem 50:1! Bookmakeři očekávají, že Pacinův tým schytá výprask. Že inkasují alespoň sedm branek, je podle nich velmi pravděpodobné, proto stanovili kurz kolem hodnoty 1,6:1.

Všechno ale mohlo být jinak. Stačilo by v úterním zápase porazit Japonky. Klidně za dva body. Výhra by Češky poslala na Finsko. Takhle jdou na obra ze zámoří, který v Pekingu obhajuje olympijské zlato zpřed čtyř let.

S Japonkami rozhodl jediný gól v nájezdech, který velmi smolně inkasovala brankářka Klára Peslarová. Útočnice Hanae Kubová zakončila kličkou mezi betony. Puk mezi nimi Peslarové uvíznul, jenže sama si tím nebyla jistá. Když začala kvedlat nohama, posunula si ho od jedné brusle do druhé a do branky. Kotouč se došoural za brankovou čáru o milimetry.

„Myslela jsem si, že puk mám. Jen jsem se pro jistotu otočila, protože Japonka na mě furt koukala. Bohužel to tam propadlo. Už jsem na kotouč nedosáhla, tak jsem se ho snažila zastavit očima. Klouzal za čáru. Samozřejmě jsem si zanadávala, to už ale nepomůže. Soustředila jsem se na to, že gól dáme,“ smutnila pak česká brankářka.

Na sociálních sítích pak začaly kolovat různé fotky, které zpochybňovaly, zda se puk vůbec dostal celým objemem za čáru. Podle všeho to tak bylo, ale opravdu o milimetry. Peslarová se však ani nesnažila verdikt rozhodčích zpochybnit.

Naděje na čtvrtfinálovou výhru nad USA nevidí příliš růžově. „Samy jsme si to udělaly těžší. Šance na semifinále jsou malé.“

KonecLIVE Sam. nájezdy
32

Online přenos - ZOH 2022

Zprávy ze dne 11. února 2022

Hokejová reprezentace
11. února 2022 · 16:40

HOKEJ:David Krejčí v elitní lajně národního týmu s Tomášem Hykou a Lukášem Sedlákem? Tento útok jsme již před prvním reprezentačním srazem načrtli v deníku Sport. Trenér Filip Pešán pak z papíru utvořil realitu. Jenže ani po dvou odehraných zápasech si formace s největší hvězdou olympijského turnaje úplně ideálně nesedí. Co s tím? Redaktor Sportu Ondřej Kuchař je názoru, že by ofenzivnímu esu mohla pomoct změna křídel... BLOG ONDŘEJE KUCHAŘE přímo z Pekingu si přečtěte ZDE>>> 

David Krejčí dal jediný nájezd v rozstřelu v zápase se Švýcarskem
David Krejčí dal jediný nájezd v rozstřelu v zápase se Švýcarskem
Hokejová reprezentace
11. února 2022 · 14:50

HOKEJ: Bylo na něm vidět, že z něj spadlo to největší napětí. Po sedmi porážkách přišla výhra. Kouč Filip Pešán věří, že právě vydřený triumf nad Švýcary (2:1 po nájezdech) nastartuje jinou sérii. Tu vítěznou. „Myslím si, že to může být zlom,“ reagoval reprezentační trenér. Český tým nejspíš čeká osmifinále, což je podle něj komplikace, ale teď hlavně řeší zítřejší zápas s Rusy. Celý rozhovor čtěte ZDE>>>

Důležitý moment
Hokejová reprezentace
11. února 2022 · 13:53

HOKEJ: Šimon Hrubec vychytal samostatné nájezdy, jediný v rozstřelu proměnil David Krejčí a rozhodl o první výhře českého týmu v této sezoně. Výběr Filipa Pešána porazil Švýcary 2:1. „Bylo vidět, že oba týmy v prvních zápasech neuspěly. Nepadlo moc gólů, nebylo moc vyložených šancí. Ale důležité je vítězství,“ hodnotil ve studiu iSport Martin Ručinský. Více čtěte ZDE>>>

Video placeholder
Ručinský po výhře nad Švýcarskem ocenil Pešánovy emoce
Hokejová reprezentace
11. února 2022 · 13:32

HOKEJ: Uf, ta úleva! Na hráčích národního týmu bylo vidět, jak si oddychli, že po sedmi porážkách přišla výhra. Konečně. Češi porazili Švýcary 2:1 po nájezdech, ten vítězný trefil ten nejzkušenější… David Krejčí. „Věděl jsem, že led není dobrý, takže jsem střílel,“ reagoval centr. Co řekl k zápasu a zítřejšímu souboji s Rusy? Více čtěte ZDE>>>.

Hokejová reprezentace
11. února 2022 · 12:48

HOKEJ: Podívejte se na SESTŘIH z vítězství českých hokejistů 2:1 v samostatných nájezdech. Duel proti Švýcarsku rozhodl v rostřelu David Krejčí.

Začít diskuzi